7 ženských hrdinek, za které si můžete zahrát(5 minuty čtení)

Lara Croft (Tomb Raider)
Lara se objevila roku 1996 ve hře Tomb Raider a stala se, už jen díky svému zevnějšku, jednou z nejpopulárnějších postav herního světa. Narodila se do aristokratické rodiny a po vzoru svého otce se stala archelogem. Trošku nuda, co? Jenže Lara se začala zajímat o lidskou historii a nacházet zdánlivě neexistující artefakty nepředstavitelné hodnoty. A nebyla sama. Často se totiž stává, že na druhé straně je nějaký záporák, který o stejnou vzácnost usiluje též a pro naši hrdinku tak zůstává nelehký úkol se jej zmocnit dříve, než osud celého světa padne do nesprávných rukou.
Aloy (Horizon: Zero Dawn)
Nacházíte se v post-apokalyptickém světě, kde se lidé navracejí ke svým “pravěkým kořenům”, zatímco stroje jsou na vrcholu. Místo živých mamutů a šavlozubích tygrů tu najdete mechanické, včetně dalších zajímavých potvor. V tomto světě se pohybujete jako Aloy, krásná velká žena, políbená ohněm. Zastupuje typ hrdinky na okraji společnosti, která se vypracuje na vrchol a všechny zachrání. V její kůži se budete putovat po obrovském světě a potkávat rozličné postavy, které vám buď poradí, nebo vás pošlou někam. Ať už prožijete s Aloy šťastné nebo zlé chvíle, všechny její city jí budete věřit bez váhání a velmi rychle vám přiroste k srdci. Navíc na vás čeká odhalení nejen dřívějšího světa, ale i cosi děsivého z hrdinčiny minulosti.
Kassandra (Assassin’s Creed: Odyssey)
Další díl Assassin’s Creed vás tentokrát vtáhne do kolébky vědy a filosofie, tedy antického Řecka,  přesněji do času Peloponéské války, a vy, v těle krásné Kassandry, tento rozsáhlý svět prozkoumáváte. Jistě se mnoho z nás při hraní vrátí do dětských let, kdy jsme hltali řecké báje a pověsti, protože zde narazíme i na slavné mýtické postavy. Naše hrdinka je vnučkou slavného spartského krále Leonidase I. a biologickou dcerou Pythagorase. Ovšem co se její osobnosti týče, v drtivé většině případů je na vás, jak Kassandra na věci zareaguje. Poprvé se totiž v AC objevuje volná možnost dialogů, kdy věci můžete řešit pěstmi nebo flirtem. O zábavu budete mít vystaráno a i bitevní pole jistě bude mít něco do sebe. Bitva u Thermopyl se blíží…
Jodie Holmes (Beyond: Two Souls)
Asi každý z nás měl/má imaginárního kamaráda. Co kdyby ale byl ten pomyslný kamarád tak trochu skutečný? Dostáváme se do života Jodie Holmes, která je jako každé jiné dítě. Až na to, že když mě děti šikanovaly na hřišti, nezmlátila je nějaká neviditelná síla. Hups. Aidien, jak ho Jodie nazývá, může totiž hýbat předměty, vstupovat do lidských myslí a Jodie díky němu zvládá telepatii. Když byla malá holka, rodičům jednou došla trpělivost a svěřili ji do péče Nathana Dawkinse, vědce pracujícím v ústavu pro zkoumání paranormálních jevů. Jako je to divná holka, ale pubertu a další takové srandy mají všichni. Jako hráči buď můžete hrát s ní, nebo být ti rozumnější. Jodie má také zvláštní schopnost – skrze ní mohou promlouvat mrtví. A přesně to ji dostane do problémů. Je jen na vás, kdo zůstane naživu.
Senua (Hellblade: Senua’s Sacrifice)
Pokud vás to tak trochu táhlo k severské mytologii, jste tu správně. Tak trochu. Senua je mladá válečnice, která se snaží získat z podsvětí duši. Ovšem to, o co tu skutečně jde, je ona sama a její mysl postupně se dostávájící do agonie a šílenství. Umí totiž nahlížet do jiných světů, což ji právě velmi často připravuje o rozum. Její zhmotněná temnota, strach a šílenství se ukazuje v podobě vikingů a jiných nestvůr, se kterými je nucena bojovat.
Rayne (BloodRayne)
O krev není nouze a s trochou štěstí nevidíte ani nic jiného. Rayne se o to postará. Je to totiž potomek upíra a člověka. Pracuje pro organizaci, která se snaží chránit lidstvo před vším možným zlem, které po Zemi chodí (takže takový prsatý Blade). Tahle poloupírka se staví ke své práci velmi zodpovědně a seriózně, ale to stejně nebudete vnímat, protože přes prsa není nic vidět. Teď přemýšlím, jestli to vlastně něčemu vadí…
Emily Kaldwin (Dishonored 2)
Hlavní hrdinkou se stává Emily 15 let po ukončení prvního dílu steampunkové klasiky – Dishonored. Na začátku hry se vám naskytne možnost volby mezi Emily a Corvem, kdy se nezvolená postava promění v kámen a Emily její drahá teta sesadí z trůnu. Vaším úkolem se tak stává záchrana druhé postavy, odrážení útoku nepřátel a přežití. Hlavním osobnostními rysy Emily jsou morální zásady a spravedlnost, kterými se řídí po celou dobu hry. Ovšem její snaha o přesné naplánovaní dalšího kroku jí úplně nevychází a dostává se tak do nepříjemných situací.

Julie Benčíková
Milovnice literatury, her a historických seriálů. Odbornice na roztomilé věci, profesionální vypravěčka špatných vtipů, vášnivě ponořená do pečení všech možných druhů sladkého.