Domů » 7 her inspirovaných H.P. Lovecraftem, ze kterých vám poleze mráz po zádech

7 her inspirovaných H.P. Lovecraftem, ze kterých vám poleze mráz po zádech

„Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn!“

Úžasný a geniální autor H. P. Lovecraft se stal za poslední dobu obrovskou ikonou, co se hororového žánru týče. Jeho potemnělá atmosféra a různé smyšlené nestvůry zatajily nejednomu čtenáři dech. Pojďme se ale podívat na jiný způsob ztvárnění jeho příběhu. V tomhle článku objevíte 7 her, které se tímto spisovatelem inspirovaly. 

Lust for Darkness
Ocitáte se v těle opuštěného manžela Jonathana Moona, který jednoho dne obdrží od své zmizelé ženy dopis, odhalující děsivé místo. Snažíte se infiltrovat do tajemného luxusního domu, který obývá kult dopřávající si zvrácených radovánek. Skupinově. S vaší myslí si budou pohrávat postavy, nahánějící vás skrze dimenze a různá obscénní umělecká díla, kterými se napříč domem můžete kochat. Celá hra je v jedné místnosti a zabýváte se jednou hádankovou krabičkou, která se neustále otvírá, jak postupujete jejími hádankami.

Hru můžete zakoupit pomocí služby Steam za 14,99 euro 

The Room Two 
Původně mobilní hru si nyní mohou zahrát i počítačoví hráči. Najdete v ní naprosto skvělou mysteriózní atmosféru, bez přehnaných složitostí, co se hratelností týče. Můžete sledovat příběhovou linku skrze dopisy, které vám váš předchůdce v tajemné místnosti zanechal, nebo se na to prostě vybodněte a zkuste vyřešit hádanky, které tu na vás čekají. 

Hru si můžete zakoupit pomocí služby Steam za 4,99 euro

Anchorhead 
Přeneste se do Massachusetts, do strašidelného pobřežního města Anchorhead, kde prozkoumáte staré archivní spisy a postavte se zlu ohrožující vás, vaše blízké a zbytek světa. Je tu ovšem háček. Neočekávejte klasickou adventuru, kde chodíte s postavou tam a zpět. Tady všechno závisí pouze na vaší fantazii, protože co si nenapíšete, to nemáte. Přesvědčte se sami. 

Hru lze zakoupit za 9,19 euro ve službě Steam

ARKHANGEL: THE HOUSE OF THE SEVEN STARS 
Po tragických událostech se Michael, Lily a Gabrielle odstěhují do městečka Haven, kde se rozhodnout začít nový život. Jenže zanedlouho poznají, že není vše takové, jak se zdá. Ve snech se Michaelovi zjevují přízraky a číhající zlo ukryté v chladných vodách města Haven. Sen nebo skutečnost? 

Za 12,49 euro je k dispozici ve službě Steam

Call of Cthulhu®: Dark Corners of the Earth
Tahle hororová hra je báječnou kombinací adventury a intenzivní akce. Máte příležitost ukázat své badatelské dovednosti v hrůzu nahánějícím městě a postavit se zlu. Hádanky, atmosféra a zcela znatelný odkaz H.P. Lovecrafta na vás čeká právě zde. 

Hra je dostupná za 4,99 euro na Steamu

Conarium 
Conarium je skvělá hra inspirovaná příběhem At the Mountains of Madness. Jako vědec jménem Frank se probouzíte v místnosti plné zvláštních zvuků. Zjišťujete, že něco je špatně, že toho u sebe vlastně ani moc nemáte a smrt vám dýchá na záda. Konců v téhle hře je hned několik. 

Hra je dostupná za 19,99 euro na Steamu

The Land of Pain
Také cítíte mezi hustými stromy lesních plání nepříjemný pocit? Co když se něco zlého nachází v lese, kde jste shodou okolností i vy… Vzduch je dusný, atmosféra tísnivá a váš strach stoupá. Přesně to vás totiž čeká ve hře The Land of Pain. Jediné, co můžete dělat, je utéct tak rychle, jak můžete. 

Hru si můžete ve službě Steam zakoupit za 9,99 euro