Domů » Články » GC17: Heroes & Generals dostal nové letouny. Chystá i ryze tankový mód

GC17: Heroes & Generals dostal nové letouny. Chystá i ryze tankový mód(4 minuty čtení)

Na bojiště v tanku, letounu či na jízdním kole

Zatímco hráči několik let čekali na velkou druhoválečnou řežbu v podobě Call of Duty: WW2, bojiště mezitím nenápadně obsadila jiná střílečka. Heroes & Generals je s námi už několik dlouhých let a obzvlášť vloni na jaře prošel obrovskou změnou. Autoři zásobují hru pravidelnými updaty a v následujících týdnech tomu nebude jinak, jak nám sami naznačili na Gamescomu.

Pro naše pravidelné čtenáře nebudou Heroes & Generals žádným nečekaným zjevením. Pokud vám ovšem unikla, jde o multiplayerovou střílečku, v níž coby američtí, ruští či němečtí vojáci obsazujete a držíte různá stanoviště na mapách a naháníte tak cenné vítězné bodíky. Hra to byla (a stále je) překvapivě pestrá, aspoň co se týče vrstev hratelnosti a nabídky arzenálu a techniky – mohli jsme naskočit do tanku, letadel, bicyklu či generálského křesla, který se hrál ve zcela odlišném módu.

I přes svůj free to play kukuč nás dokázala velmi slušně zabavit – ostatně jsme Heroes & Generals zařadili i do naší TOP 10 nejlepších druhoválečných her vůbecPo vydání na Steamu prošla hra zásadním faceliftem a zbavila se několika otravných mechanik, které trošku tlačily hráče do úmorně pomalého grindění. Spanilé jízdy na plně ovladatelných bicyklech, kterými jsme trolili protivníky, naštěstí zůstaly.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=J8aU08c1zHY” /]

Co nového chystaní dánští Reto-Moto? Především pracují na ryze tankovém módu. Klona World of Tanks nehledejte – vaši železní oři budou především podporovat pěchotu ovládanou umělou inteligencí. Její úkol bude stejný jako v klasickém režimu, tedy obsazovat body na mapě a odrážet nepřátelské útoky. Vývojáři tak chtějí zdůraznit opravdovou roli tanků během válek, která měla spíše podpůrný charakter než čistě ofenzívní, jak běžně prezentují jiné tituly.

Už gamescomové demo dávalo jasně najevo, že bez správné koordinace tankistů a řadových vojáků bude celý postup neefektivní a pomalý. Německý panzer sice dokázal poměrně slušně vyčistit několik uliček od počítačem ovládaných nepřátel, stačí však, aby se jeden chytřejší bot schoval za keř s bazukou a o chvilku později jsem se koukal na doutnající vrak. Totéž platilo i pro protivníky. Souběžný postup na nepřátelské teritorium, kdy si obě složky armády navzájem kryly záda, tak působilo mnohem líbivěji a autentičtěji.

V prvních fázích uzavřeného testování, který by měl přijít v následujících týdnech či měsících, autoři zpřístupní zatím nižší třídy tanků, než pustí na bojiště těžce obrněné bestie, sami ale nejsou v tomhle ohledu ještě stoprocentně rozhodnutí. Jasno nemají ani v konkrétním datu vydání finálního módu a neradi by slibovali konkrétní datum. V rukávu totiž mají mnohem více než jen louskání pancířů.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=jAU3IjQyr9Q” /]

V prezentaci představili (v době psaní článku již vydaný) update se třemi novými letouny. Spojené státy dostaly celokovovou a pekelně mrštnou stíhačku Seversky P-35A. Sověti se pochlubili s nadstandardně rychlým letounem MiG-3. Němci naopak získali Messerschmitt BF109D-1 s pořádnou palebnou silou, která měla vykompenzovat jeho chudší možnosti manévrování.

Společně s letouny přišlo i více než 25 nových žebříčků. Ty nyní berou v potaz i počet headshotů, vyléčených zranění či dobu strávenou na obsazeném vítězném stanovišti. Vývojáři tím chtějí motivovat i další, třeba ne tak zručné hráče, kterým se nedaří sbírání fragů a radši se pokouší zvrátit bitvu jinými aktivitami. Vzhledem k tomu, že v Heroes & Generals vyhrávají obsazené body na mapě než počet zabitých protivníků, jde rozhodně o rozumný krok.

Milou tečkou pak byla informace, že se hra stále drží na předních příčkách popularity na Steamu a nikterak nepolevuje. Možná si na podzim oprášíme náš starý účet a znovu se na jízdních vrhneme do víru druhoválečných bojišť.

Čtěte také: Příběhový trailer ke Call of Duty: WW2 slibuje Normandii, sníh i drama

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=1c2tv8ELLJA” /]

Source :
Vlastní
X
X