Domů » Články » Heroes & Generals bude výrazně taktičtější hrou. Update kompletně změní fyziku i chování na bojišti

Heroes & Generals bude výrazně taktičtější hrou. Update kompletně změní fyziku i chování na bojišti(3 minuty čtení)

Hratelnost se dočká výrazného faceliftu

Druhoválečná multiplayerová akce Heroes & Generals je tu s námi už od roku 2014. Za tu dobu se z nesmělé free to play střílečky stal poměrně obstojný titul s obrovskou a věrnou základnou fanoušků. Jak nám autoři odhalili na letošním Gamescomu, hráče ovšem čeká zásadní update, který kompletně překope fyziku hry a značně změní i samotnou hratelnost.

Online střílečku od dánských vývojářů z Reto-Moto známe poměrně dobře, sami jsme v ní s kolegy utopili nemalé množství času. Většinou jsme teda na jízdních kolech terorizovali protivníky a smáli se jim, jak nás nemohou trefit svými puškami, od té doby ale uteklo spoustu let. Předloni se hra dočkala plnohodnotného vydání na Steamu a nyní se může těšit na velký update, který ji změní od základů.

Asi nejdůležitější novinkou bude kompletně překopaná fyzika prostředí a objektů. Půjde to znát především na chování vojenské techniky na povrchu – do této chvíle nehrál terén kdovíjak zásadní roli a po bažinatých plochách jste se ve vozidlech pohybovali stejně rychle a svižně jako na silnici nebo rovné louce.

S novým updatem tomu bude konec. Na motocyklu prosvištíte asfaltovými cestami mžikem oka, jak jste byli dosud zvyklí, stačí ale odbočit na pole a budete znatelně pomalejší. Na nerovných či bažinatých terénech už musíte skočit do tanku nebo jiného pásového vozidla, abyste se vůbec pohnuli. Může to znít jako banalita, ale právě tahle novinka do značné míry mění pravidla hry.

Především se tím z Heroes & Generals stává mnohem taktičtější titul, což se u bezplatných multiplayerových stříleček moc nenosí. Silnice a přístupové cesty do měst najednou hrají ještě důležitější roli než doposud a přepadávání nepřátelských pozic bezpečí z hustých lesů či bažin už nepůjde tak rychle jako před updatem. Bez dobré kooperace s ostatními hráči na bojišti se fronta bude stěží posouvat.

Podobnou proměnou projdou i samotná vozidla. Tanky už nebudou jen jednolité obrněné schránky s řidičem uvnitř, naopak některé jejich části dostanou vlastní hitboxy, které mohou nepřátelé poškodit. Takový Panzer už nebude zdaleka tak nesmrtelný – stačí s trochou štěstí trefit uskladněnou munici nebo pásy a máte o hrozbu méně. I samotné pancíře na tancích se budou časem opotřebovávat.

Na otázku, zda se s příchodem těchto velkých změn nebojí odlivu casual hráčů, zůstávají vývojáři pozitivní. Na jednu stranu uznávají, že je to velký risk – ostatně jako každý hratelnost měnící update u free to play titulů – na druhou stranu zatím sbírají kladné ohlasy. Samotná komunita už dlouho volala po razantních novinkách a i já musím uznat, že se mi nová podoba Heroes & Generals docela zamlouvá.

Chystaný update se zatím testuje na soukromých serverech, k hráčům by se měl dostat snad ještě letos na podzim. Aktuální stav Heroes & Generals můžete prubnout přímo na Steamu, kde je volně ke stažení.

Čtěte také: Z DayZ bude ještě drsnější survival. Update přinese nový engine a i změní systém přebíjení

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Vlastní
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X