S Heroes of the Storm jsme zaspali, říká spoluzakladatel Blizzardu(1 minuta čtení)

Popularita videoherních žánrů se mění velice rychle. Spoluzakladatel Blizzardu a jeho bývalý president Mike Morhaime přiznal, že situaci kolem tehdy rostoucího světa moba žánru podcenili. 

Koncem minulého roku zaskočila fanoušky Heroes of the Storm nečekaná zpráva – Blizzard ukončuje podporu esportových klání a přesouvá část vývojářů k jiným projektům. Mike Morhaime hodnotí s odstupem času celou situaci tak, že hlavní problém vidí v opožděné reakci na nárůst popularity moba žánru, zejména u Doty, která vychází z módu Defense of the Ancients pro Warcraft 3, přestože tento žánr vychází z hry od Blizzardu. V rozhovoru pro VG24/7 Morhaime lituje, že se tehdy příliš zaměřovali na World of Warcraft a nenapadlo je vymezit alespoň malý tým, který by se zaměřil na práci s Dotou. I přes promeškaný potenciál hodnotí hru a vývojářský tým velmi kladně. Ostatně, i když HOTS možná zmeškalo hype train, hra má stále početnou základnu příznivců.

Láďa Havrland
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.