Domů » Články » Hideo Kojima ukázal téměř 50 minut gameplaye z Death Stranding

Hideo Kojima ukázal téměř 50 minut gameplaye z Death Stranding

Začala Tokyo Games Show a to znamená jediné, nálož novinek ze světa her. Akci nemohl zahájit nikdo jiný, než samotný Hideo Kojima, který se vytasil s novým gameplay videem ze hry Death Stranding.

Tahle ukázka měla téměř 50 minut, ovšem Kojima ji okleštil o důležité příběhové scény, aby hráčům nic nevyzradil. Jako první se ve videu postava Sama setká s Die-Hardmanem, od kterého přijme úkol na doručení lékařských zásob do Port Knot City. Nevíme však, z jaké části přesně úkol je a zda se jedná o příběhovou nebo vedlejší misi.

To je ovšem vedlejší. Po přijmutí úkolu vás čeká příprava na cestu, kterou nesmíte podcenit. Nejdříve si musíte urovnat kufříky na svých zádech. Rozložení nákladu totiž hraje velkou roli a pokud to nepromyslíte, může být cesta pro Sama velké peklo. Při skládání batohu máte hodně možností. Například náhradní boty můžete vyndat z kufříku a pověsit je za tkaničky na batoh. Toto lze samozřejmě provést i u jiných předmětů a kromě batohu je můžete připevňovat na skelet Samovy kombinézy.

Pokud máte tuhle část přípravy za sebou, čeká vás naplánování cesty. Určíte si kurz a vaši přibližnou trasu. Samozřejmě, že nikdy nepůjdete přímo. Na cestě se objeví překážky v podobě divoké řeky nebo skalní trhliny, kde bude potřeba postavit žebřík. A právě zde je vidět náznak multiplayeru. Hráči totiž budou moci ve hře nechávat různé předměty, ať už to budou právě žebříky, nebo třeba boty a krabice s výbavou. Těžko říci, zda uvidíte jen předměty svých přátel nebo jen nějakého omezeného počtu hráčů. Přece jen by trochu kazilo zážitek, kdyby se všude válely stovky beden a přes každou skalní trhlinu by byla spousta žebříků.

Nesmíme zapomínat na souboje. Je zde jak souboj s klasickými nepřáteli, tak s monstry, které vám nedají svou kůži lacino. Zdůrazněn je také samotný pohyb a interakce s prostředím je velice detailní. Sam se může zmáčet, zamazat, zničit si boty a nějaké vybavení nebo se dokonce ztratit. Je tedy jen na vás, jak se na své cesty připravíte. Vypadá to, že Death Stranding opravdu nebude pro každého. Ostatně, tak to bylo vždy u her z dílny Hidea Kojimy. Já, jakožto jeho veliký fanoušek se na hru těším a myslím si, že mě génius Kojima opět nezklame. Níže se můžete podívat na zmíněný gameplay a udělat si tak obrázek, o co ve hře asi půjde.

Source :

EuroGamer

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X