Domů » Články » Těžký život bezďáka. Na Steam vychází český survival Hobo: Tough Life

Těžký život bezďáka. Na Steam vychází český survival Hobo: Tough Life

Drsný survival z českého prostředí

Život bezdomovců asi není nic, co bychom měli závidět. Lidé bez střechy nad hlavou jsou denně vystavovaní drsným podmínkám a nástrahám moderní společnosti, která se na ně dívá skrze prsty. Právě tímto tématem se zabývá česká survival hra Hobo: Tough Life, která dnes vychází na Steam ve formě early accessu

Leckdo by mohl z názvu usoudit, že půjde o další parodický simulátor, jakých je na trhu přehršel. Hobo: Tough Life od českých Perun Creative se ovšem bere se vší vážností, což sami můžeme potvrdit – vloni jsme ho ostatně otestovali na Game Developer Session a o zajímavé survival prvky nebylo nouze. Život bezdomovce je totiž drsný a plný nejistot.

Vaším hlavním úkolem není nic menšího než přežít bez peněz a střechy nad hlavou ve fiktivním českém městě. Vybírání odpadkových košů a žebrání na chodníku se stane vaší denní rutinou, hlad, zima a nezájem okolí pak hlavním nepřítelem. Autoři si vtipně pohrávají i s dalším prvkem – smradem. Okolí bude reagovat na úroveň zápachu vašeho avatara, což znatelně ovlivní třeba možnosti v konverzacích.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=OMKTq6qhTUQ” /]


Samozřejmostí jsou i různé užitečné dovednosti, jejichž vylepšování přispěje k vaší životaschopnosti. Velice dobře vypadá i crafting a možnost si postavit vlastní obydlí z nasbíraných materiálů. Z toho, co jsme mohli vloni vyzkoušet, budování improvizované skrýše se velmi podobá systému z Falloutu 4 – je jednoduchý a docela intuitivní.

Hra nabídne i příběhovou složku, ta ovšem přijde až později. „Chceme být také poutavými vypravěči. V budoucnu předložíme jak příběhy inspirované těmi méně šťastnými reálnými osudy, tak příběhy smyšlené a poněkud romantizované. Tyto přístupy chceme vyvážit, protože se nesnažíme vyrobit super realistickou simulaci života na ulici, ale poutavou a zajímavou hru,“ píšou vývojáři na svých stránkách.

Dnes v 18:00 by měla na Steamu vyjít early access verze, která přinese vše výše popsané i multiplayer pro čtveřici hráčů. V budoucích updatech se můžete těšit na zmíněný příběh, dopravní prostředky, větší herní plochu (aktuální verze nabízí zhruba 30 % města) a komplexnější soubojový systém. Mrkněte i na screenshoty níže a zamiřte na steamové stránky Hobo: Tough Life.

Čtěte také: Half-Life 3 neměl být posledním dílem. Hráči by volali po dalších, říká scenárista

Source :

Steamová stránka Hobo: Tough Life

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na