Domů » Články » Hodnota Epic Games se odhaduje na 17 miliard dolarů

Hodnota Epic Games se odhaduje na 17 miliard dolarů(1 minuta čtení)

Epic Games zažívá zlaté časy, ale nebylo tomu tak vždy. Před vydáním nejúspěšnější battle royale hry Fortnite byla společnost téměř na pokraji krachu. Můžete si o této hře říkat co chcete, ale pravdou je, že se o ni vývojáři starají a vydělané finance slouží třeba i k vývoji nového enginu.

Epic Games ale není jen Fortnite, ale i Epic Games Store, který pravidelně rozdává hry zdarma a konkuruje Steamu. Navíc vývojáři nedávno ukázali, jak bude vypadat nový Unreal Engine 5 na PlayStation 5 a vypadá to, že Epicu se bude dařit i v následující době. Dle stránky Bloomberg se již brzy uzavře nové kolo financování a společnost Epic Games má díky tomu dostat dalších 750 milionů dolarů. 

Zdroje také tvrdí, že po zhodnocení této transakce je celková hodnota Epic Games 17 miliard dolarů. Pro zajímavost, v prosinci 2018 byla hodnota „pouhých“ 15 miliard dolarů. To je pro společnost jistě výborná zpráva a do budoucna další finance pomůžou, aby Epic Games mohl dále růst.

Na závěr jen připomenu, že Fortnite již dávno není jen hra, ale je využíván pro různé akce a slouží vlastně jako „reklamní plocha“. V poslední době se tu odehrála premiéra traileru k filmu Tenet, nebo třeba koncert Travise Scotta. A tím to určitě nekončí.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X