Horizon: Zero Dawn překonalo hranici deseti milionů prodaných kopií. Dočkáme se pokračování?

Před dvěma lety jsme si mohli poprvé vyzkoušet Horizon: Zero Dawn – exkluzivní hru pro Playstation 4, která nás v roli hlavní hrdinky Aloy vhodila do post-apokalyptického světa sužovaného roboty.

Tohoto titulu od Guerrilla Games se prodalo neuvěřitelných 10 milionů kopií po celém světě!
Hermen Hulst, generální ředitel společnosti se vyjádřil následovně: „Představa, že jsme dokázali přivést takovou spoustu lidí k příběhu Aloy, je ohromující. Jsme hluboce dojati ohromným množstvím fanouškovských výtvorů, které se objevují na internetu, stejně jako srdečnými dopisy, ve kterých s námi sdílíte vaše oblíbené okamžiky z příběhu Aloy.“

Studio Guerrilla Games bylo vždy známo především pro svou sérii akčních FPS Killzone. Obrovský úspěch Horzion: Zero Dawn však napovídá, že bychom se někdy mohli dočkat pokračování. Z obchodního hlediska by to byl bezesporu rozumný krok.

Žádná oficiální oznámení zatím neproběhla, avšak Herman Hulst již dříve naznačil, že postava hlavní hrdinky by mohla prožít i další dobrodružství, než ta, která ji potkala v základní hře a její expanzi Frozen Wilds.

Aloy doopravdy odkryla několik tajemství jejího světa, ale jak jste se cítili, když jste dokončili příběh? Vyvstanuly nějaké otázky, které byste chtěli pro Aloy zodpovědět?“ zeptal se generální ředitel Guerrilla Games v rozhovoru pro server GamesRadar.

Otázku, zdali se dočkáme pokračování příběhu pravděpodobně zodpoví jen čas.

Já k tomu mohu říct jediné. Pokud přijde, budu připraven!

ZuluMaster
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.