Domů » Články » Hra Battleborn stažena z prodeje, následovat bude její ukončení

Hra Battleborn stažena z prodeje, následovat bude její ukončení

Dle informací poskytnutých na stránkách oficiální podpory dospěla společnost 2K Games k rozhodnutí stáhnout z prodeje a následně ukončit hru z dílny Gearbox Software, Battleborne. Její konečné vypnutí se uskuteční v lednu roku 2021.

Proces postupného uspávání hry již započal. 2K stáhlo nabídku ze všech digitálních platforem a hra tak není k dispozici na Steamu, PlayStation Store ani Xbox Games Store. Taktéž se od konce února 2020 zruší podpora prodeje virtuální měny ve hře. Herní servery však budou aktivní až do začátku roku 2021. Poté nebude dostupná ke spuštění ani singleplayer kampaň hry. Nakladatel hry zrušení podpořil argumentem, že je důležité soustředit prostředky na jiné projekty. 

Battleborn vyšel jako kompetitivní hero shooter na platformy PS4, Xbox One a PC v roce 2016. Ke smůle samotné hře ve stejném období vyšel i úspěšnější Overwatch z podruky společnosti Blizzard. V porovnání k tomuto kolosu byl Battleborn recenzenty označován jako příliš komplikovaný. Z toho důvodu se hra vydala v roce 2017 směrem k free-to-play konceptu. Jak bohužel vidíme dnes, ani to jí k přežití nestačilo.

Václav Brixí
Written by
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X