Hra League of Legends byla zablokována pro Sýrii a Írán

Hráči v Sýrii a Íránu nebudou mít možnost zahrát si League of Legends. Lokální zablokování hry je důsledkem komplikovaných politických vztahů s USA.
O tom, že pár her LoLka s přáteli není až tak jistá zábava všedního odpoledne, se přesvědčili hráči v Sýrii a Íránu. Příčinou má být probíhající eskalace napětí mezinárodních vztahů mezi Íránem a USA, kdy prezident Spojených států amerických Donald Trump rozšířil sankce vůči Íránu. Sankce zčásti postihly také Sýrii, která je spojencem Íránu. Hráči v tomto regionu mají po přihlášení do launcheru obdržet omluvnou zprávu, která uvádí nedostupnost hry, kvůli opatřením vlády USA. Ve zprávě Riot Games také doufají v brzké znovuotevření bran vyvolávačova žlebu pro obě země. Není to přitom poprvé, co politika ovlivnila videoherní průmysl. Podobnou situaci v září roku 2016 řešila EA. 

Zdroj:

PCGamer

Havi
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.