HRA ZDARMA: Unreal slaví 20 let. Získejte ho bezplatně na Steamu a GOGu, akce končí zítra!

Kultovní střílečka se zásadní technologií

Před 20 lety, tedy ještě dříve, než svět pobláznil battleroyalovský Fortnite, udělalo studio Epic Games díru do světa se svou akční střílečkou Unreal. Ve své době šlo o revoluční titul, a to díky technickému zpracování – hra běžela na stejnojmenném enginu, který se v různých obměnách a nových verzích používá dodnes.

Z dnešního pohledu toho titul už tolik nenabízí, v době vydání ale šlo o velké zjevení. Nejen díky svým krvavým HW nárokům (ne každý měl 16 MB RAM, chápete), ale především Unreal enginu. Právě ten si zasloužil o to, že hra vypadala i běžela skvěle.

Kultovní kousek od Epic Games můžete získat hned na dvou místech. Pokud zamíříte na Steam, stačí si přidat hru do své knihovničky a už vám neuteče. Podobný postup platí i na GOGu, kde dostanete kopii bez protipirátské ochrany.

V obou případech nabídka končí zítra v 19:00. Ve stejnou dobu zmizí i speciální slevy na tituly z Unreal série. Každý díl je k mání za nuzné dva dolary (včetně Unreal Tournamentu 2004), takže pokud vám honí retromlsná…

Čtěte také: Nevěřte pozvánkám do androidové bety Fortnite, varuje Epic Games. Jde o podvod

Zdroj:

GOG.com

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz