Domů » Články » Herní novinky » Hráči skrze Steam Awards ocenili i české vývojáře. Získali hned dvě ceny

Hráči skrze Steam Awards ocenili i české vývojáře. Získali hned dvě ceny

Valve navíc odhalilo 100 nejvýdělečnějších her uplynulého roku

Předávání ocenění není jednoduchá záležitost v žádném průmyslu a jen málokdy vyjdou vstříc všem. Valve se proto rozhodlo předat ceny čistě virtuálně a ještě nechala komunitu nominovat i následně zvolit vítěze ve všech kategoriích. Samotné vyhlášení se také naštěstí vyhnulo podivným vystoupením, Steam vítěze jednoduše představil na svých oficiálních stránkách.

Většina kategorií dopadla přesně dle očekávání. GTA V si odneslo ceny za „Woaaaaaaah, člověče!“ a „Hra ve hře“, zkoušce času zase nejlépe odolal legendární Skyrim, nejsympatičtějšího padoucha má Portal 2 a „Nejlepší použití hospodářského zvířete“ si odnesl Goat Simulator. Skvěle si vedl i Euro Truck Simulator 2 od českého studia SCS Software, jenž si odnesl dvě digitální sošky v kategoriích „Tahle hra se mi líbila, než získala ocenění“ a „Pane doktore, vy jste se zase kochal“.

Některé kategorie ale Valve s komunitou zvolili tak dobře, že zvolení vítěze bylo skoro obtížnější než Dark Souls. Právě třetí díl japonského RPG si odnesl cenu za nejvíce milovanou/nenáviděnou hru. Podobně na tom byl DOOM v kategorii „Boom Boom“, první sezóna The Walking Dead si ocenění za „Já nebrečím, jen mám něco v oku“ také neodnesla lehce, vzhledem k silné konkurenci.


Trnem v oku nám ale zůstala kategorie „Ještě 5 minut“. Cena přesně dělaná pro jakýkoliv díl ze série Civilization. Dokonce i Rocket League bychom uznali. Avšak první místo si odnesl Counter-Strike: Global Offensive. Holt, co naděláme. Komunitní volba má své klady i zápory. Pokud se chcete na výsledky podívat podrobněji, běžte na oficiální stránku Steam Awards.

Vedle Steam Awards nám Valve také odhalilo seznam 100 nejvýdělečnějších produktů za rok 2016. Schválně nepíšeme her, protože se mezi pecky jako Zaklínač 3 nebo XCOM 2 vetřel i Steam Controller. Nový ovladač sice vyšel již loni na podzim, letos ale rozhodně nezapadl. Snad nad ním Valve nezlomí hůl, zahrát si strategie z pohodlí gauče je snem nejednoho hráče.

Nejprodávanější hry zimních akcí jsou zase nyní ve slevě, takže máte poslední šanci vyzobat zajímavé tituly za hubičku.

Čtěte také: Steam bude letos předávat vlastní herní ocenění

 

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X