Domů » Best of 2016

Best of 2016

Leden se nese ve znamení bilancování a vzpomínání na uplynulý rok. Nejinak tomu je i u nás. V sérii článků Hry roku 2016 chceme rekapitulovat to nejlepší, co nám herní branže během posledních 12 měsíců přinesla. Dojde i na speciální ocenění i největší loňské přešlapy.

V každé kategorii jsme vybrali pět her, které by podle nás neměly ujít vaší pozornosti. Nijak jsme se je nesnažili seřadit – už výběr pětice nejlepších titulů loňska nám dal pořádně zabrat. Kdybychom je měli ještě očíslovat, asi by se redakční debata velmi rychle přeměnila na gladiátorské zápasy.

Vyjma některých speciálních kategorií jsme vyňali betaverze a tituly v předběžném přístupu. Nepřišlo nám fér porovnávat nehotové hry s kousky, které se dočkaly plnohodnotného vydání, ať už byla jejich kvalita jakákoliv – z toho důvodu v našem seznamu nenajdete fantastický RimWorld nebo slibně vypadající 7 Days to Die. Early access tituly se mnohdy mění před očima samotných hráčů a ne všechny se vůbec dočkají uvedení na trhu. Výjimkou je snad jen kategorie MMO.

Nakonec je třeba říct, že ne všichni musí s našimi seznamy souhlasit. Ostatně vychází pouze z našich názorů a preferencí – stejně jako recenze a dojmy z hraní. Nebojte se nám napsat, jak vypadají vaše hry roku 2016!

X
X