fbpx

Uncharted: The Lost Legacy

PS4
Sledovat
9

Nářez

Hry roku 2017: Datadisky a DLC

Stahovatelný obsah, za který se nemusíte stydět

Přišel zase čas bilancovat. Rok 2017 neměl nouzi o skvělé tituly ze všech možných žánrů. Dočkali jsme se očekávaných pokračování i nových značek, velkých pecek i drobných indie hříček. V rámci seriálu Hry roku 2017 jsme pro vás vybrali to nejlepší, co loňská herní sezóna přinesla.

Při pohledu na pětieurová DLC si vždy nostalgicky vzpomeneme na dobu, kdy přídavky do her nabízely víc než jen jednu mapu, dva nové nožíky a pestrobarevné bikiny pro hlavní postavu. Proto nám přijde na místě ocenit taková DLC, za která se základní hry nemusí stydět.

Při pohledu do naší tabulky k seriálu Hry roku 2017 jsme zjistili, že doba není tak zlá, jak jsme si původně mysleli. Velkých DLC vyšlo vloni překvapivě hodně, včetně takových, které bychom pomalu označily za plnohodnotné datadisky.

A tak jsme vybrali pět nejlepších loňských rozšíření, které by vám neměly uniknout, pokud vás tedy bavily jejich základní hry. Co se týče čestných zmínek, za pozornost rozhodně stojí DLC jako Titanfall: Operation Frontier Shield, Darkest Dungeon: The Crimson Court, Titan Quest: Ragnarök, Euro Truck Simulator 2: Itálie, The Elder Scrolls Online: Morrowind, Battlefield 1: In the Name of Tsar, Final Fantasy XIV: Stormblood a v neposlední řadě The Legend of Zelda: Breath of the Wild – The Champion’s Ballad. Uf, to bylo zas názvů.


Dishonored: Death of the Outsider

Dishonored 2 se sice musel zpočátku potýkat s nepovedenou optimalizací, nakonec se ale stealth akce od Arkane Studios povedla tak moc, že se prodral do užšího výběru v článku Hry roku 2016: Nejlepší akční adventury. Letos od nás získává ocenění jeho stand-alone DLC, byť s odřenýma ušima.

Zatímco Emily Kaldwin znovu sedí na trůnu, zabijáci Billie Lurk a Daud se vydají zavraždit samotného boha, který jim věnoval magické schopnosti. Na Death of the Outsider nás mrzí především přímočařejší design i hratelnost, stále ovšem jde o poctivou akci pro tichošlápky a povinnost pro všechny fanoušky Dishonored.


Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds

Nad skvělou hratelností titulu Horizon Zero Dawn jsme se rozplývali už v článku Hry roku 2017: Nejlepší akční adventury. Vývojářům z Guerrilla Games se s jejich nejnovější hrou podařilo překonat vlastní stín a po právu sbírají jedno ocenění za druhým. A nejen za Horizon, ale také jeho rozšíření.

The Frozen Wilds sice přináší téměř 15 hodin stejné hratelnosti v nových kulisách, ovšem vzhledem k tomu, jak moc nás bavila základní hra, to není vůbec na škodu. Pokud jste měli po dohrání Horizonu stále hlad, nové dobrodružství Aloy v mrazivých pustinách vás uspokojivě nakrmí.


Uncharted: The Lost Legacy

Uncharted patří k nejopěvovanějším sériím na PS4. O to větší obavy fanoušci měli, když se na obzoru místo ikonického Nathana Drakea objevily dvě ženské postavy. Po vydání se ovšem veškeré napětí okolo Uncharted: The Lost Legacy rozplynulo do prázdna a hráčům se dostal do rukou vydatný stand-alone nášup.

Novinky a inovace bychom zde hledali jen marně, ostatně to zřejmě ani nebyl cíl studia Naughty Dog. Místo toho autoři vyvařili to nejlepší ze série Uncharted a ukázali hráčům, že tento žánr zvládají se vší bravurností i bez ikonického hlavního protagonisty.

Hra byla oceněna také v kategorii Hry roku 2017: Nejlepší akční adventury.


Dark Souls 3: The Ringed City

Během posledních několika let přišla celá řada her, co chtěla být „jako soulsovky“. Žádná z nich ovšem nedokázala dohnat svéráznou hratelnost, kterou si vývojáři z From Software pěstují už více než dekádu. A The Ringed City, představující velké finále pro Dark Souls 3, je vrcholem jejich snažení.

Z předchozích si bere jen to nejlepší a obzvlášť pro fanoušky série je návštěva Prstencového města naprostou povinností. Kromě fantastického designu, tradičně tuhých nepřátel a nápaditých bossů nabízí tucty drobných referencí k minulým dílům, o které je radost zakopávat.

Finální dějství sice po sobě zanechává další otázky a nutí hráče si na základě drobných indícií domýšlet, o co vlastně v příběhu šlo, ale na to jsme už v rámci série Dark Souls zvyklí. Stále jde o více než důstojný konec jedné výborné RPG ságy.


XCOM 2: War of the Chosen

XCOM 2 byl více než důstojné pokračování legendární tahovky. A když se už tak skvělá strategie dočká další nemalé porce obsahu, je důvod slavit. V případě XCOM 2: War of the Chosen je novinek tolik, že si samotnou základní hru už nepustíte. Takhle totiž má vypadat datadisk v tom nejlepším slova smyslu.

Stejně jako v případě Enemy Within u prvního dílu, i zde se dočkáte překopané příběhové kampaně s novými misemi, zbraněmi a záporáky. Vyvolení emzáci (Vladko, zalez) umí budit hrůzu nejen svým kukučem, ale i tuhým kořínkem. Budování vztahu mezi parťáky otevírá další strategické možnosti, stejně jako paktování s frakcemi. Novinek je zkrátka tuna, a pokud jste doteď nehráli XCOM 2, sežeňte si ho rovnou s War of the Chosen.

Hra byla oceněna také v kategorii Hry roku 2017: Nejlepší strategii.


V rámci série Hry roku 2017 vyšlo také:

TOP 10: Nejlepší hry roku 2017
Nejlepší střílečky

Nejlepší strategie
Nejlepší RPG
Nejlepší akční adventury
Nejlepší plošinovky

Nejlepší adventury
Nejlepší datadisky a DLC
Nejlepší remastery

Zdroj:

Vlastní

Redakce SkillZone
Jsme pisálci, studenti, snílci, blázni a především hráči, kteří se z nějakého důvodu rozhodli udržovat toto herní údolíčko při životě.