HTC Vive bude stát 20 tisíc korun

Vive bude zhruba o 5 tisíc dražší než Oculus Rift, přijde ale s hromadou příslušenství navíc.

Oculus se svým VR přišel jako první a musel kvůli tomu čelit mnoha problémům. Od původního oznámení se hodně věcí změnilo, především přišlo nespočet výrobců se svým vlastním zařízením pro virtuální realitu.

Jedním z nich je HTC Vive, na kterém spolupracují s herním gigantem Valve. Oproti Oculusu se HTC a Valve vydali cestou prémiového zařízení, jenž by mělo být vrcholem toho, co může virtuální realita nabídnout.

Zakladatel Oculusu Palmer Lucky chtěl udržet cenu Riftu pod $350 (přibližně 8 600 Kč), bohužel výsledná cenovka se vyšplhala na $599 (asi 15 000 Kč). Jelikož Valve bere Vive jako prémiové VR zařízení, jeho cenovka je o hodně vyšší, a to $799 (zhruba 20 000 Kč).


Samozřejmě příplatek $200 není u HTC Vive pro nic za nic. Společně s helmou, která má oproti Oculus Rift hromadu senzorů navíc, dostanete i pár bezdrátových ovladačů, dva senzory pohybu po místnosti a dvě hry.

Oproti konkurenčním zařízením je to objemné balení, ale má i své opodstatnění. Valve počítá s tím, že se Vive bude používat při pohybu po místnosti. Naproti tomu Oculus Rift nemá externí senzory pohybu a běhání po místnosti s ním Oculus zatím neplánuje.

Je sympatické, že Valve a HTC přibalují své ovladače přímo s Vive a nevydají je později samostatně, jako tomu je u Oculus. Předobjednávky začnou 29. února a oficiální prodej začne během dubna.

Zdroj:

PC Gamer

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.