HTC Vive se dočká nové verze. Nabídne vyšší rozlišení i bezdrátový adaptér(4 minuty čtení)

Pro komfortnější hrátky ve VRChatu

HTC na veletrhu CES 2018 představilo své vylepšení pro VR zařízení HTC Vive. Prvním z nich je headset Vive Pro, který mimo jiné nabízí o 78 % vyšší rozlišení. Díky němu se uživatelé mohou těšit na detailnější a přirozenější obraz. Nový headset přinese i širší možnosti pro vývojáře, integrovaná sluchátka a zvýšený komfort. Další představenou novinkou je Vive Wireless Adaptor – bezdrátový adaptér, s nímž si fanoušci užijí virtuální realitu v pokojovém měřítku bez omezení kabelem. Upgrade bude dostupný ve třetím čtvrtletí roku 2018.

Vive Pro je nový headset, který umožňuje vylepšit stávající systém HTC Vive mnohem lepším obrazem i zvukem. Je vybaven OLED displeji s celkovým rozlišením 2880×1600 pixelů. O 78 % vyšší rozlišení tak poskytne nejen výrazně čistší a ostřejší obraz, ale i silnější pohlcení virtuálními světy. Obzvláště zřetelný je pak rozdíl při čtení textů.

Intenzitu zážitku z virtuální reality výrazně ovlivňují i sluchové vjemy, proto je nový Vive Pro opatřen integrovanými sluchátky s vysokým výkonem a vestavěným zesilovačem. Změny se dočkal i systém uchycení headsetu na hlavě uživatele. Nabízí lepší rozložení hmotnosti, snadné nastavení velikosti pomocí kruhového dotahování a především zvýšený komfort.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=DPMJDXmYwiY” /]


Mezi další vylepšení patří také dva mikrofony s aktivním potlačením okolního hluku a duální kamera umožňující pohled do reálného světa. Ta je navíc k dispozici i vývojářům, kteří ji mohou využít k rozšíření svého obsahu. „Poptávka po špičkové virtuální realitě s vysokým rozlišením, špičkovým audiem a těmi nejlepšími komponentami je neoddiskutovatelná,“ říká Daniel O`Brien, generální ředitel HTC Vive USA.

A to není z novinek zdaleka všechno. Adaptér Vive Wireless Adaptor představuje první skutečně bezdrátové řešení pro HTC Vive i Vive Pro. Stojí na technologii Intel WiGig v pásmu 60GHz, která přináší nízké latence a skvělý výkon. „Již od představení virtuální reality touží fanoušci po její bezdrátové podobě,“ říká Frank Soqui, generální ředitel oddělení Virtuální reality společnosti Intel. „Díky spolupráci s HTC můžeme zaručit, že bezdrátová virtuální realita s technologií Intel WiGig uspokojí i ty nejnáročnější fanoušky i profesionály.“

V rámci veletrhu CES byl představen také největší upgrade pro obchod se zážitky pro virtuální realitu Viveport, který obsahuje již více než 1000 titulů. Ten nyní místo tradičního 2D katalogu nabídne interaktivní ukázky. Místo textu a obrázků tak budou moci uživatelé vyzkoušet kousek zážitku ještě dříve, než si jej zakoupí, nebo ho vyberou z více než 320 zážitků zařazených v programu předplatného Viveport.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=fsMWAQcPzM8″ /]


Upgradu se dočkal i software Vive Video z dílny HTC Creative Labs, jednou z nejstahovanějších a nejlépe hodnocených aplikací ve službě SteamVR. Ten řeší problém s vyhledáváním videoobsahu pro virtuální realitu. Nabízí široký katalog kvalitních VR videí, která lze streamovat přímo do headsetu HTC Vive i Google Daydream. Nově zahrnuje také přístup k obsahu služby Vimeo, největší otevřené video platformy bez reklam.

„Ať už stavíme na vlastních technologiích nebo spolupracujeme s partnery na využití jejich inovativní platformy, je pro nás hlavní vyprávění příběhů a podpora našich tvůrců,“ říká Christophe Gillet, generální ředitel platformy pro tvůrce ve službě Vimeo. „Nejen že díky integraci do Vive Video dokážeme ukázat ten nejkvalitnější ručně vybraný obsah pro virtuální realitu, ale také našim tvůrcům poskytneme přístup k novému publiku.“

Čtěte také: První vlaštovky z CESu. AMD představilo své plány pro rok 2018

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=PfBQGtdHH7c” /]

Source :
Tisková zpráva, plné znění (redakčně upraveno)
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X