fbpx

Vylepšená virtuální realita je za dveřmi. HTC Vive Pro přijde již v dubnu

VRChat dostane nový rozměr

Jsou pro vás aktuální VR headsety málo výkonné? Mají příliš malé rozlišení? Nejsou dost modré? Pokud jste na všechny otázky odpověděli ano, máme pro vás skvělou zprávu. HTC Vive Pro všechny vaše VR představy již brzy naplní.

Vylepšená verze headsetu od Valve a HTC byla oznámena na začátku letošního roku. Kromě modré barvy Vive Pro nabídne kombinované rozlišení 2880×1600, OLED displeje a integrovaná sluchátka podobně jako u Oculus Rift. HTC navíc slibuje, že nabídnou velmi kvalitní zvuk.

HTC Vive Pro bude stát stejně jako původní verze při vydání, tedy 799 dolarů. Pro nás to tedy znamená cenovku kolem 26 tisíc korun, pokud se bude HTC držet předchozího ceníku. Původní Vive se navíc dočká slevy 100 dolarů, v přepočtu kolem 2 tisíc korun.

Chytákem je bohužel zbytek balení. Headset totiž přijde sám a ovladače se senzory bude potřeba koupit zvlášť. Jde naštěstí použít starší modely, pokud se vám doma nějaké válí. Předobjednávky byly již spuštěny a první kousky se k majitelům dostanou 5. dubna. Každá objednávka před 3. červnem navíc dostane 6 měsíců služby Viveport zdarma.

Čtěte také: Mod Road to Liberty se ruší. Autoři nemohou použít původní dabing z Falloutu 3

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.