Domů » Články » Humvee žaluje Activision. Neoprávněně použil jejich vozidla v sérii Call of Duty

Humvee žaluje Activision. Neoprávněně použil jejich vozidla v sérii Call of Duty

Spor kvůli licenci

Člověk by si řekl, že takový herní velikán jako Activision si umí pohlídat licenční podmínky. Ukázal se ale pravý opak – americkému vydavateli série Call of Duty přistála na stůl žaloba za to, že ve svých hrách použil obrněná vozidla Humvee bez jakékoliv domluvy.

V žalobě stojí, že vývojáři neoprávněně použili jejich vozidla Humvee v několika Call of Duty hrách, od série Modern Warfare po všechny tři díly Black Ops i Ghosts. Vydavatel si totiž nevyžádal licenci ani svolení. AM General tohle považuje za snahu se přiživit na „jejich dobré vůli a reputaci“. Activision odmítl celou věc jakkoliv komentovat.

Výrobci ikonických vojenských vozidel AM General se údajně dohadovali s Activisionem více než rok, nyní jim ale došla trpělivost a sáhli po právních krocích. Po americkém vydavateli požadují omluvu a tučnou peněžní kompenzaci za zneužívání dobrého jména jejich klíčového produktu.

První soudní slyšení v kauze AM General vs. Activision by mělo proběhnout někdy příští rok. Níže si aspoň můžete prohlédnout jednu z misí z Call of Duty: Modern Warfare 2, v níž Humvee s rotačákem na střeše sehrálo nemalou roli.

Čtěte také: Wolfenstein 2 se v Německu dočkal cenzury. Hitlerovi chybí knírek

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=pxjSok5S4cI” /]