Domů » Články » Herní novinky » Mobilní AR titul Ingress se dočká vlastní anime série. Zamíří s ní na Netflix

Mobilní AR titul Ingress se dočká vlastní anime série. Zamíří s ní na Netflix

Hra i seriál vyjdou už letos v říjnu

Mobilní AR titul Ingress se ztratil ve stínu stále populárního Pokémon Go. Vývojáři z Niantic Labs, kteří stojí za oběma tituly, tak plánují svůj původní geolokační hit znovu postavit na nohy. A to nejen novým dílem Ingress Prime, ale také vlastní anime sérií. 

Na seriálu s názvem Ingress: The Animation budou pracovat japonská Fuji TV, animační studio Craftar a streamovací služba Netflix. Konkrétní datum vydání zatím jasné není, anime i nová hra se ale plánují už na říjen tohoto roku pro asijský i západní trh.

Hlavní dějová linka se bude točit kolem dvou frakcí, které bojují o kontrolu nad tzv. exotickou hmotou (XM). Zatímco Osvícení věří, že díky prazvláštní substanci dosáhne lidstvo nového evolučního věku, Odboj se naopak chce od exotické hmoty oprostit a vsadit svůj osud na zázraky technologie.

A někde uprostřed tohoto střetu se ocitají hrdinové Sarah a Makoto, kteří díky exotické hmotě získali zvláštní schopnosti. Budou se tak potýkat nejen s důsledky konfliktu mezi Osvícenými a Odbojem, ale také s novým antagonistou Jackem, který jim jde z nějakého důvodu po krku. Na anime se podílí režisér Yuhei Sakuragi i Honda Takeši, který má na kontě design postav z klasiky Neon Genesis Evangelion.

Co se týče hry samotné, Ingress Prime by měl reflektovat zkušenosti, které vývojáři nasbírali během kontinuálního vývoje Pokémon Go. Ten nadále tvoří hlavní zdroj pohádkových příjmů. Hráči mohou tedy zřejmě očekávat několik podobných prvků a přístupnější hratelnost. Snad se nebudou opakovat průšvihy jako během zbrklého launche či pomalém servisování kapesních potvůrek…

Čtěte také: Fear the Wolves příští týden zamíří do předběžného přístupu. Odstartoval i uzavřenou betu

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X