Instagram zavede nový nástroj na ochranu před kyberšikanou(1 minuta čtení)

Šikana na sociálních sítích je dlouhodobě palčivým problémem a tak se vedení Instagramu nyní rozhodlo implementovat dva nové nástroje, které zvýší ochranu stávajících i potenciálních obětí.

První nástroj byl zaveden už před několika dny. Má za úkol kontrolovat komentář před odesláním a případně upozornit jeho autora, že by mohl být považován za ofenzivní. Následně se zeptá, zda ho opravdu chce odeslat. Podle Adama Mosseriho, který se nedávno stal šéfem Instagramu, je cílem dát uživatelům šanci zamyslet se a vyjádřit jiným způsobem. Prý to už v několika případech pomohlo.

Druhým je funkce Restrict (Omezení), umožňující někoho zablokovat, aniž by o tom věděl. Při klasické blokaci se to útočník dozví, což by mohl být pro oběť velký problém. Spousta lidí proto váhala a raději dál snášela šikanu ve strachu, že tím jen zhorší situaci. Díky Restrictu šikanující neuvidí, kdy jste online, ani že jste si přečetli jeho zprávu. Ale to není vše, pokud okomentuje váš příspěvek, vy rozhodnete, zda komentář uvidí jen on nebo i ostatní uživatelé. Nemusí se tak nikdy dozvědět, že si jeho „inteligentní“ proslov nikdo nepřečetl. Testování začne nejdříve v anglicky mluvících zemích, pak by se funkce měla rozšířit do celého světa.

Source :

BBC, TheVerge

Tereza Chvostová
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.