Domů » Články » Herní novinky » Nečekaná aliance. Intel spojil síly s AMD, společně představí novou řadu Core čipů

Nečekaná aliance. Intel spojil síly s AMD, společně představí novou řadu Core čipů

Aneb jak porazit mobilní karty od Nvidie

Intel si od počátku (počítačových) věků s AMD moc nerozuměl. Obě firmy se často předbíhali, kdo má výkonnější procesory, dokud modrý tým nezačal uplácet prodejce a úmyslně poškozovat svého rivala. Avšak na staré šrámy se nejspíše už zapomnělo.

Intel totiž pracuje na nových čipech pro svou 8. generaci a na pomoc si pozval AMD. Červený tým pro svého rivala vytvoří na míru mobilní grafický procesor, který nahradí integrovanou technologii Intel HD Graphics. V hledáčku tak obě firmy mají samozřejmě trh s notebooky.

Na pořádné hraní na cestách je stále potřeba mít notebook s mobilní verzí grafické karty od Nvidie. Cena těchto zařízení se kvůli tomu může vyšplhat na desítky tisíc, stejně tak bobtná jejich váha a rozměry. A přesně tyto problémy by měla vyřešit technologie od AMD.

První výhodou je EMIB (Embedded Multi-Die Interconnect Bridge), jež dovoluje rychlou komunikaci mezi grafikou, procesorem a pamětí. Druhým esem je HBM2, tedy velmi rychlý nástupce pamětí DDR, kterého lze nalézt v kartách R9 Fury X a RX Vega.

Na finální výsledek této nepravděpodobné spolupráce si počkáme jen chvíli. Intel chce nové čipy představit v prvním čtvrtletí příštího roku, mohli bychom se jich proto dočkat už na veletrhu CES. Ten se koná v Las Vegas na začátku února.

Čtěte také: Dospělá hra pro dospělé lidi. Sony brání trailer k The Last of Us 2

[arve url=”https://youtu.be/gaHs_guCp2o” /]

X