Studio IO Interactive získalo nezávislost. Zůstala mu také práva na Hitmana(1 minuta čtení)

Zabiják na svobodě!

Bojovali a dobojovali s dobrým výsledkem. Po zprávě z minulého měsíce, že Square Enix vůbec netěší prodeje nového Hitmana, to s dánským studiem IO Interactive nevypadalo moc dobře. Vývojáři se naštěstí otřepali z prvotních skepsí a získali samostatnost i práva na svou klíčovou herní sérii.

IO Interactive se tak osamostatnilo po více než dekádě pod vydavateli Eidos Interactive a Square Enix. V jejich dresech pracovali hlavně na sérii Hitman, která je bohužel i jedním z důvodů nedávného propouštění a nejistého osudu studia.

IO Interactive naštěstí posbíralo dostatek financí a postavilo se na vlastní nohy. Překvapivě si Dánové v průběhu odchodu ponechali i práva na Agenta 47. Hráči se díky tomu nemusí bát o osud posledního dílu a možná se dočkáme spekulované druhé série.

Budoucnost studia také vypadá mnohem růžověji. Právě teď probíhá nábor programátorů pro multiplayerovou součást enginu Glacier 2. Na této technologii běží nejnovější Hitman, což je dle některých indicie, že v další sezóně přijdou režimy pro více hráčů. V úvahu připadá také ještě neoznámený projekt, na kterém by v IO mohli s nově nabytou svobodou volně pracovat.

Čtěte také: Blizzard hledá nové vývojáře. Dočkáme se remasteru Diabla a Warcraftu?

Source :

pcgamer.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na