Nejistý osud autorů Hitmana. Studio propustilo několik svých vývojářů

Chce tím ušetřit náklady na provoz

Přestože epizodický restart série Hitman měl od špatné hry hodně daleko, z hlediska prodejů se mu tolik nedařilo. Jak jsme informovali minulý týden, Square Enix se topí v mimořádných ztrátách a zrušil s dánskými tvůrci vydavatelskou smlouvu.

Budoucnost studia IO Interactive je v tuto chvíli nejistá. Zatímco Square Enix hledá vhodného kupce, který by měl o schopné dánské vývojáře zájem, vedení studia se rozhodlo k propuštění několika svých zaměstnanců. Se svými již bývalými kolegy se rozloučilo na twitteru.

Není jasné, kolik vývojářů muselo odejít ze studia. Podle serveru Kotaku někteří z nich pracovali na Hitmanovi už od prvních dílů. IO Interactive údajně v tuto chvíli jedná i o právech na značku Hitman, jelikož mají rozdělanou druhou sezónu hry. Nejde ovšem o potvrzenou informaci.

Hitman bohužel není jediným titulem, které poznamenal komerční neúspěch i přes kvalitní obsah. S podobnou situací se musel poprat i nový Deus Ex, který kvůli horším prodejům musel jít na chvilku k ledu. Loňská čísla nejvíce „potahal“ Final Fantasy XV.

Čtěte také: Nový Deus Ex nezaujal. Série si dá pauzu kvůli slabým prodejům

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz