fbpx
Domů » Nejistý osud autorů Hitmana. Studio propustilo několik svých vývojářů

Nejistý osud autorů Hitmana. Studio propustilo několik svých vývojářů(1 minuta čtení)

Chce tím ušetřit náklady na provoz

Přestože epizodický restart série Hitman měl od špatné hry hodně daleko, z hlediska prodejů se mu tolik nedařilo. Jak jsme informovali minulý týden, Square Enix se topí v mimořádných ztrátách a zrušil s dánskými tvůrci vydavatelskou smlouvu.

Budoucnost studia IO Interactive je v tuto chvíli nejistá. Zatímco Square Enix hledá vhodného kupce, který by měl o schopné dánské vývojáře zájem, vedení studia se rozhodlo k propuštění několika svých zaměstnanců. Se svými již bývalými kolegy se rozloučilo na twitteru.

Není jasné, kolik vývojářů muselo odejít ze studia. Podle serveru Kotaku někteří z nich pracovali na Hitmanovi už od prvních dílů. IO Interactive údajně v tuto chvíli jedná i o právech na značku Hitman, jelikož mají rozdělanou druhou sezónu hry. Nejde ovšem o potvrzenou informaci.

Hitman bohužel není jediným titulem, které poznamenal komerční neúspěch i přes kvalitní obsah. S podobnou situací se musel poprat i nový Deus Ex, který kvůli horším prodejům musel jít na chvilku k ledu. Loňská čísla nejvíce „potahal“ Final Fantasy XV.

Čtěte také: Nový Deus Ex nezaujal. Série si dá pauzu kvůli slabým prodejům

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na