Domů » Články » Jedenáctá sezóna R6S EU Pro League – 5. kolo

Jedenáctá sezóna R6S EU Pro League – 5. kolo

Po čtvrtém kole tabulka stále nedává jasný klíč k favoritům. Jak zamíchalo osudím kolo páté? Na moderování pátého kola se nám moderátorské dvojice trochu prohodily. Poslední kolo tak okomentoval Ghassan Finge AKA Milosh a Parker Mackay AKA Interro.

Prvním duelem otevřeli včerejší hru BDS Esports s forZe. Kafe Dostoyevsky zažívalo první kola vyrovnanou hru. Zvrat nastal v pátém kole, kdy se BDS rozhodli ukotvit vedení za útočící stranu. Náskok dvou bodů forZe totálně zaskočil a BDS do finálního výsledku 7:3 už jenom pohodlně bránili. Další na řadu přišli obhájci titulu Natus Vincere a G2 na mapě Consulate. G2 nasadilo vražedné tempo, na které NaVi dokázalo reagovat až po pátém kole, kdy G2 bylo již dva body od vítězství. NaVi zkusilo tempo napodobit, ale G2 tempo celého utkání již kontrolovalo z pohodlného odstupu a uzavřelo zápas 7:4.

Jestli někdo z tabulky zatím alespoň trochu vyčnívá, je to Team Empire. Dosavadního leadra tabulky vyzval v tomto kole Chaos Espots Club. Ze začátku byl zápas tělo na tělo, bod na bod. V druhé polovině však Team Empire projevil svoji houževnatost a při stavu 5:4 dvěma rychlými body hru uzavřel výsledkem 7:4. Empire si tam udrželi jednobodový náskok na druhé G2. Jestli se naopak v soutěží někdo trápí, není to pouze Natus Vincere, ale také Team Vitality, který si drží nejhorší poměr vyhraných a prohraných kol v sérii. V posledním zápase pátého kola Rogue, ačkoli měli stejný počet bodů s Vitality, identifikovali rozpoložení Vitality a převálcovali je 7:1. Rogue tak dorovnal bodový počet G2 a umístili se tak na dělené druhé místo.

BDS Esports uzavírá první čtyřku. ForZe, Chaos a Vitality mají dělené páté místo a spodní místo tabulky patří překvapivě úřadujícím mistrům NaVi. Další zápasy nás čekají již zítra, v rámci šestého kola. Přenos můžeme klasicky sledovat živě na oficiálním YouTube kanálu Rainbow Six Esports a tabulky na oficiálních stránkách ESL

Siegi zdar!

Láďa Havrland
Written by
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X