Domů » Články » Jedenáctá sezóna R6S EU Pro League – 7. kolo

Jedenáctá sezóna R6S EU Pro League – 7. kolo

Sedmé kolo uzavřelo první půlku jedenácté sezóny Rainbow Six Siege EU Pro League. Večerem nás provedli Parker Mackay AKA Interro a Michael Stockley AKA KiXSTAr, kterého na poslední zápas záhadně (údajně kvůli nachlazení) vystřídal Ghassan Finge AKA Milosh.

První klání se odehrálo mezi forZe a Rogue na mapě border. Rogue hráli o upevnění pozice na prvních místech, zatímco forZe bojovalo o jakýkoliv bod, aby nespadli na dno tabulky. Oba celky předvedly neuvěřitelně vyrovnanou hru, kdy se ve dvanáctém (posledním možném) kole podařilo doslova dobýt nepřátelskou casu týmu Rogue. Cenným vítězstvím 7:5 si zajistili aspiraci na první pozici v tabulce. První místo si však stále mohl nárokovat Team Empire v nadcházejícím zápasu s G2. Oba tyto celky předvádí stávající sezónu vyrovnanou hru a Team Empire dosud nikdo nesesadil z první příčky. Dosud. Ve vyrovnaném zápasu se v roli útočníků podařilo G2 získat mírný náskok a spolu s tím matchpoit za stavu 6:4. Očividně zaskočení Empire nebyli schopni reakce a G2 zápas uzavřelo 7:4, kdy v posledním kole neztratilo jediného hráče.

Hlavní drama se mělo odehrát v prvních dvou zápasech, kde se bojovalo o první příčky. Utkání Chaos Esports Club s Team Vitality však také přineslo své překvapení. V tomto zápase se projevila jasná charakteristika sedmého kola – vyrovnaný začátek a přidání na tempu útočícím týmem v druhé půli. Chaos s Vitality si střídali vedení jako míček přes ping-pongovou síť, dokud Vitality nepovstalo v roli útočníků. Drobný bodový náskok z první půlky využilo Vitality úžasnému momentu, kdy Chaos pouze přidali dva kosmetické body k finálnímu výsledku 7:4. Vitality se tak katapultovalo na třetí pozici v tabulce. Osudím ještě mohlo zamíchat BDS proti trápícím se NaVi. Obhájci titulu s Tokoname se však rozhodli nedávat svou kůži za levný peníz, a za stavu 4:4 se rozhodli nastoupit do trháku, díky kterému zápas uzavřeli 7:4. BDS se tak umístilo na celkovou pátou pozici, namísto toho, aby se díky výhře katapultovalo na druhou pozici dělenou s Team Empire.

První polovina evropské skupiny je za námi a druhou půli odpálí až osmé kolo 23. března. Mezi plánovanou výlukou se však můžeme těšit na R6S Invitational 2020, kde se utkají esportové špičky z celého světa.

Siegi zdar!

Láďa Havrland
Written by
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X