Domů » Články » Jedenáctá sezóna R6S EU Pro League – 9. kolo

Jedenáctá sezóna R6S EU Pro League – 9. kolo

Rainbow Six Siege EU Pro League pokračuje v druhé půli. Deváté kolo byla jednou z posledních možností, kdy získat body ze základní skupiny a situace kolem čtvrtého postupového místa se velice zkomplikovala – postoupit příští pondělí může každý. Tentokrát se komentování chopili  Ghassan Finge AKA Milosh a Parker Mackay AKA Interro.

Večer zahájili leadři tabulky Rogue s ruskými forZe. Souboj na mapě Villa byl klíčový jak pro Rogue, kteří mohli ukotvit svou pozici, tak pro forZe, kteří bojovali o poslední naději na postup. Po vyrovnaném zápasu se nakonec na hranu s matchpointem první dostali forZe. Rogue však nehodlali dát žádný bod zadarmo a zápas tak skončil remízou 6:6 V druhém souboji tak dostali Team Empire možnost se bodově dotáhnout na první Rogue. Stačilo překonat G2, kterému by zase 3 body výrazně pomohly udržet postupovou pozici. Motivace si uzurpovat místo postupujícího nakonec byla silnější a G2 chtěné body získalo suverénním vítězstvím 7:0. Empire se po skvělém výkonu nejspíše rozhodli šetřit síly do finálových bojů.

Třetí zápas mezi Chaos Esports Club a Team Vitality se táhl ve víru opatrné hry. Oběma týmům by do příštího kola pomohl jakýkoliv bod, aby měli šanci na postup do finále. Na mapě Border po jedenácti kolech přetahování útočilo na matchpoint Vitality, ale Chaos Esports Club nakonec udrželi remízu 6:6. V posledním kole se stalo neuvěřitelné – BDS Esports potřebovalo získat body proti letos trochu ztraceným mistrům Natus Vincere. Natus Vincere si však uvědomili, že hrají o postup a potřebují vítězství. To si na mapě Villa také nakonec získali s poměrem 7:4.

V současné situaci mají Rogue, Team Empire a G2 jistý postup. Vítězství Natus Vincere zajistilo jednak jistý postup G2 a zabránili skoku BDM. Nejvíce teď drží otěže Team Vitality, kterému k postupu stačí udržet aspoň remízu v dalším kole. Zbylé čtyři týmy jsou na sdíleném pátém místě a na čtvrté Vitality jim chybí pouze tři body, tedy jedna výhra. Příští pondělí se rozhodne o definitivních finalistech. Online přenosy můžete v den zápasu sledovat na oficiální YouTube kanálu Rainbow Six Esports.

Siegi zdar!

Source :
Láďa Havrland
Written by
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X