Domů » Články » Jeff Kaplan z Blizzardu se zastal Blitzchunga

Jeff Kaplan z Blizzardu se zastal Blitzchunga

Bývalý profesionální hráč Hearthstonu Chung “Blitzchung” Ng Wai má šestiměsíční zákaz v Hearthstone turnajích, za vyjádření svého názoru k protestům v Hong Kongu na turnajovém streamu.

Blitzunga letos Blizzard zabanoval na Hearsthstone Grandmasters, spolu s vyhozením dvou komentátorů. Posledním posunem v kauze bylo Blitzchungovo prohlášení na jeho Twittlongeru. Přestože se ředitel Blizzardu omluvil na začátku BlizzConu všem fanouškům za způsob řešení této situace, v Blizzardu jsou lidé toho názoru, že snížení suspendace z dvanácti měsíců na šest není uspokojivou satisfakcí. Jedním z nich je ředitel Overwatch sekce Jeff Kaplan, který se ke kauze veřejně vyjádřil skrze Washington Post. Kaplan je rád, že Blitzchungovi Blizzard snížil trest a zároveň si myslí, že by mu měl být smazán úplně. Tento názor má jakožto příznivec svobody slova, která je pro něj osobně důležitá. K věci také dodává, že se stala příliš rychle a stejně jako většina zaměstnanců Blizzardu se o ní dozvěděl až z médií.

Source :
Láďa Havrland
Written by
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] době obrací spíše v padoucha tohoto příběhu. Po nedávném incidentu ohledně zabanování profesionálního Hearthstone hráče, kvůli vyřčení svého politického názoru, se na hlavu […]

1
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X