Jihovýchodoasijský stát dostal ban od EA na Origin(1 minuta čtení)

Zničehonic a bez jakékoli nabídky na kompenzaci

Americká společnost Electronic Arts předevčírem zčistajasna zablokovala přístup na Origin hráčům, kteří pocházejí z Myanmaru. Herní vydavatel se k tomuto kroku vyjádřila až po prudkém zmedializování.

Na černé listině EA se objevil Myanmar (Barma), stát ležící v jihovýchodní Asii. Hráči z této země nemají od soboty přístup do platformy Origin, která spadá právě pod EA. Při pokusech o přihlášení se objevuje výstražné okno s hláškou „přistup zamítnut“.

Důvod ale EA nesdělil. Proto se na internetu objevila řada teorií, proč je přístup blokován. Nejčastější se objevovala spojitost se sankcemi, které Spojené státy americké uvalily na Barmu. Ty však byly začátkem října zrušeny. Pod embargem jsou i státy jako Kuba, Severní Korea, Sýrie či Krym.

Na situaci upozornil PC Gamer. Zpráva se díky rozšířila i do celosvětových médií. Mediální nátlak pravděpodobně přiměl EA, aby se vyjádřilo. To se omluvilo za uskutečněné potíže a zároveň potvrdilo, že se momentálně pracuje na obnovení přístupu. Konkrétní důvod zablokování však stále nebyl sdělen.

Jeden z uživatelů Redditu dokonce tvrdil, že to samé se děje i v Íránu. Nicméně v této zemi není Origin oficiálně podporován, z toho důvodu by blokace od EA byla oprávněná. Ostatní služby jako Steam, uPlay či GOG fungují ale bez problémů.

Čtěte také: G2A bylo zabanováno jako sponzor LoL týmů

Tom Mlejnek
Jím šmakulády, píšu o hrách a mám hustou kočku.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na