K hraní remasteru Call of Duty 4 budete potřebovat disk Infinite Warfare

Platí to především pro fyzické kopie hry.

Ačkoliv jsme už od oznámení remasteru Call of Duty 4: Modern Warfare v hloubi duše doufali, že si ho budeme moci koupit samostatně, Activision tuto možnost zatím tvrdohlavě odmítá. Ba co víc, s nově aktualizovaným FAQ na stránkách hry potvrdili, že si nejoblíbenější díl série bez Infinite Warfare nezahrajeme.

Problém spočívá totiž v tom, že remaster Modern Warfare bude vyžadovat herní disk nejnovějšího dílu. Bez placky Infinite Warfare si ho tudíž nezahrajete. Platí to pro všechny fyzické kopie her napříč platformy – Modern Warfare totiž bude dostupný pouze digitálně. Poté, co dostahujete a doinstalujete remaster, budete požádáni o vložení DVD nového dílu do mechaniky.

Ryze digitálních kopií by se ochrana týkat neměla – jde jen o opatření, aby hráči nekupovali krabicovky Infinite Warfare jen kvůli remasteru MW a následně je neprodávali do bazaru. Tím stvrzují i fakt, že si na samostatně prodejné dobrodružství Cpt. Price a Soapa ještě dlouho počkáme. Jestli je vůbec v plánu.

Krok je to rozhodně kontroverzní a autoři tím spíše upozorňují na možný scénář, že svému podzimnímu blockbusteru popravdě moc nevěří. Uvidíme, jak to dopadne – Infinite Warfare i s remasterem vychází 4. listopadu. PS4 hráči s předobjednávkami si mohou zahrát singleplayer Modern Warfare o měsíc dříve.

Čtěte také: Launch trailer k remasteru Modern Warfare je plný nostalgických momentů

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz