Kam až to dotáhl kontroverzní český YouTuber Misha?(2 minuty čtení)

Určitě si pamatujete na všemi nenáviděného nebo milovaného (spíše tedy nenáviděného) YouTubera Mishu. Misha se proslavil infantilními a hodně cringe songy o hrách. Song, který ho dostal do povědomí české veřejnosti se jmenoval Český Minecraft Song, který má v tuto chvíli něco málo přes 8 milionů shlédnutí.

Poté vydal ještě pár další českých songů o různých hrách jako třeba o League Of Legends nebo o CS:GO, na kterých má v této době také pár miliónů shlédnutí. Ale Mishovi a jeho bratrovi Metadonovi, který (jak všichni víme) za celým projektem stojí, bylo shlédnutí do deseti milionů málo a chtěli zacílit i na světové publikum. Rozhodli se tedy vydat první song v angličtině s názvem „POKEMON GO SONG!!! by MISHA (FOR KIDS)“, který je katapultoval i do povědomí zahraničního publika. Ze songu o mobilní hře Pokemon Go se stal virál. V této době má na YouTube neuvěřitelných skoro 81 miliónů shlédnutí.

No a kam si myslíte, že to tenhle malý kluk dotáhl? Když jsem scrolloval Facebook jako obvykle, na stránce Comedy Centralu na mě vyskočilo video s Mishou. Nejdřív jsem nemohl uvěřit tomu, že by někdo v Americe měl zájem o malého kluka z Čech, který zpívá cringe songy o hrách, ale opak je pravdou. Mishu si pozval do svého pořadu Tosh.0, americký komik Daniel Tosh. Jeho pořad je týdeník, který se orientuje na virální videa, které dělají poněkud výstřední lidé a podivíni (anglicky „weirdos“). Show je okořeněná o rozhovory či scénky s některými z hlavních aktérů virálních videí. A Daniel si rozhodně s nikým a ničím nebere žádné servítky.

Jakub Kostrba
Jsem lehce asociální člověk, který tráví většinu svého volného času doma u počítače. Mezi mé oblíbené hry patří Dota 2, Overwatch nebo World of Warcraft. Ve volných chvílích si rád poslechnu nějakou tvrdší muziku nebo si přečtu nějakou fantasy knihu. A sem tam zapnu i stream.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na