Domů » Články » Kawashima’s Brain Training: Dr. Kawashima chce vaše mozky!

Kawashima’s Brain Training: Dr. Kawashima chce vaše mozky!

Existují hry, které nám pomáhají relaxovat, jsou také hry, které nám umožňují pohyb mimo virtuální světy a pak jsou tu takové, které se zabývají funkčností mozku, jako je Dr. Kawashima’s Brain Training. 

Tento titul se poprvé objevil na konzolích DS od společnosti Nintendo a stal se, díky své jednoduchosti, naprostým “geniálním” trhákem. O co jde? Soubor her a hříček, jako je sudoku, pexeso a podobně s tím rozdílem, že hra dokáže vyhodnotit vaše uvažování a rychlost rozhodování, přičemž dochází k procvičování mozku.

Nyní bylo oznámeno, že tato úspěšná série míří i na konzoli Nintendo Switch (zatím jen pro Japonsko). S novou konzolí přichází nové možnosti pro tato mozková cvičení. Různých variant sudoku a jiných “doplňovaček” chystá několik, ale nově můžeme využít i plný potenciál Joy-Con ovladačů. 

IR kamera zabudovaná v Joy-Conech momentálně není moc využitá, s výjimkou Nintendo Labo, to se ale zřejmě změní. Kamera dokáže zaznamenat například počet prstů, které hráč ukazuje. Zůstaneme jen u toho? Ne! Tím, že Nintendo chce sdílet vaši radost s kamarádem či příbuznými, můžeme si hru zahrát ve více lidech. Samozřejmě ale dojde na omezení, jelikož IR kamera je jen jedna. Například disciplína, která připomíná vlajkovou abecedu, nevypadá jako úplná pruda. Jsem zvědav, kdo první uštědří druhému ránu do zubů. 

Hra vychází v Japonsku na Vánoce samostatně nebo v balení společně se stylusem. Nintendo zatím nepotvrdilo, zda hra vyjde v Evropě a kdy, ale také nic nevyvrátilo. Nezbývá než doufat, že v nejbližší domě. 

Source :
YouTube

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] UK naplnilo očekávání a oficiálně oznámilo, že se zatím posledního dílu populární Nintendo DS série Brain […]

1
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X