Konec jedné éry. Z vedení Sony odchází Kaz Hirai, i přes skvělé výsledky

Nyní již jen předseda Kaz Hirai

Herní byznys je sice velmi rychlý a proměnlivý, přesto tu máme i několik výrazných stálic. Vedle dunivého smíchu Bena Broda a ostrého pohledu nintenďáka Reggieho byl i šéf Sony, Kaz Hirai, jedním z jistot herní scény. Bohužel se jeho další konference na E3 nejspíše nedočkáme.

Japonský gigant Sony minulý pátek oznámil, že Kaz odchází z jeho pozice CEO. Na jeho místo nastoupí Kaničiro Jošida, který s Hiraiem spolupracoval od roku 2013. Společně dokázali obrátit mizerné výsledky Sony a s nástupem Jošidy nejspíše ještě přibude několik dalších změn k lepšímu.

Hirai naštěstí ze Sony neodchází úplně, nově se pohodlně usadí v roli člena představenstva. Úplný konec jeho kariéry to není, jako hráči jej už ovšem tolik neuvidíme. Je to škoda, jeho prezentace zrodily nespočet memů – snad nemusíme připomínat Ridge Racer. Nyní se chce víc věnovat svým menším projektům, koníčkům a rodině.

Zdaleka nejúspěšnějším vtipem je parodický Twitter účet, který si střílel ze Sony a zbytku herního byznysu přes 6 let. Nezávisle na Hiraiovi loni bohužel oznámil konec svého působení, jeho tvůrce naštěstí přislíbil, že tak učiní až po konci letošní E3. Jen místo titulu CEO se bude chlubit s cedulkou předsedy.

Čtěte také: Star Wars: Battlefront 2 v prodejích pohořel. Mikrotransakce se vrátí, říká EA

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.