fbpx
Domů » VIDEO: Kingdom Come láká na živoucí svět plný možností, soubojů i chlastu

VIDEO: Kingdom Come láká na živoucí svět plný možností, soubojů i chlastu(5 minuty čtení)

Co vše očekávat od českého titulu?

Zatímco se v naší čtenářské skupině rozčilujeme nad jistým článkem o Kingdom Come: Deliverance, čeští vývojáři mezitím vydali nový a pořádně vydatný trailer. Ten zabrušuje nejen do soubojového systému, ale také fungování světa a jeho možností, které jsou více než košaté.

Česká kotlina v roce 1403 nebyla zrovna nejvlídnější. Hlavního hrdinu Jindru jeho vísku potká na pozadí velkých historických událostí nepěkný osud, proto se rozhodne vzít svůj osud do vlastních rukou. Což v případě nového videa znamená vymydlit tábor banditů, ukrytý v zelenavé a členité krajině.

Vlítnout do hnízdiště nepřátel nechávají čeští autoři z Warhorse Studios jiným hrám, v Kingdom Come končí souboje s přesilou špatně. Zde se tak vyplatí plížení a postupné odstraňování banditů, ať už lukem a šípem, nebo kudlou do zad. A když už dojde na opravdový boj, otevřou se další možnosti.

Nepřátelé mají na sobě celkem šest zásahových oblastí, které si střídavě chrání, pro bezhlavé máchání mečem tu tudíž není místo. Kromě správně načasovaných odrazů, komb a protiúderů je také důležité myslet na svou výdrž (stejně jako v Dark Souls). V boji s nepřítelem v plátové zbroji je často jednodušší ho „unavit“ a následně umlátit palcátem než pižlat jeho obranu sebelepším mečem.

Video obsahuje i české titulky. Poděkujte Comgadu!


Občas se stane, že protivníci uznají váš skill (hehe) a vzdají se. Jejich osud tak bude ležet ve vašich rukou, můžete je propustit i popravit na místě a obrat je o cenný loot. Pokud teda přežijete – krvácení zastavíte pouze obvazy, ty ovšem neobnovují zdraví jako v jiných hrách. Tuto roli zastupuje především jídlo a pití, bylinky, lektvary či léčitel.

Co se týče oděvu a brnění, i zde jsou možnosti poměrně košaté. Celkem můžete osadit na 14 slotů – šest na těle a rukách, čtyři na hlavě a čtyři na dolní části těla. Zbraně a prsteny se do tohoto výčtu nepočítají, jelikož mají vlastní sloty. Každý kus brnění chrání jen danou část těla, tudíž neočekávejte, že defenzivní bodíky sčítají někde na pozadí hry – plátové boty vás jednoduše neochrání před úderem do hlavy.

Oděv a brnění zde hrají i společenskou roli. Podle kvality, ornamentů, typu či barvy ovlivňují pohled veřejnosti na vás, což vám může přijít vhod třeba při interakci v questech či přesvedčování. Každý ušetřený groš se hodí, při obchodování v krámku ovšem spíše záleží na vašem řečnictví a rychlosti reakce.

Jisté pestrosti se dočkali i koníci. Někteří unesou těžší náklad, jiní jsou rychlejší nebo odolnější. Všechny navíc můžete „vytunit“ podkovami nebo dodatečným brněním. Tak či onak ale koně poslouží především jako dopravní prostředek na cestování po autentickém světě o rozloze 16 kilometrů čtverečních, vymodelovaného podle dobových archívů.

Čtěte také: Kingdom Come: Deliverance představil českou sběratelskou edici. Mrkněte se


Středověké české luhy a háje žijí svým rytmem bez ohledu na hráče. Rychlé cestování mezi již navštívenými body zde rovněž funguje jinak než v RPG podobného ražení. Rozhodně se nedá mluvit o teleportu, váš panák místo toho pochoduje na mapě a čas ve hře ubíhá dál. Cestou může narazit i na bandity, tudíž ani v tomto případě nebudete vždy v bezpečí.

Večer jde nemalá část NPC nepřekvapivě chlastat, což je ideální čas pro tichošlápky a zloděje. Opilí lidé jsou ostatně jednoduchými kandidáty pro vybílení kapes. Krást můžete i v domech, pokud se vám podaří získat klíče od dveří a truhel. Středověký bezpečnostní systém v podobě hlídacích psů sice může věci značně zkomplikovat, čtyřnohé strážce domu ale jednoduše utišíte jídlem.

V domě se ovšem občas nachází i lidská hlídka, kterou už na koňské maso nenalákáte. Pokud vás chytí při krádeži, můžete se buďto vykecat, nebo se nechat zavřít. Bojovat se stráží nemá smysl, protože vás nejspíše umlátí a ještě budete mít na zádech terč kdykoliv, kdy se vrátíte zpět do stejného města.

Poslední perličkou, které toto video přineslo, je způsob ukládání. Kromě autosavu můžete postup uložit buďto spánkem v posteli, nebo vypitím speciální pálenky. České kořeny se proste nezapřou. Kingdom Come: Deliverance vychází den před Valentýnem, tedy 13. února tohoto roku, na PC, XONE a PS4. Až přijde čas, možná na vás vybafneme s překvapením.

Čtěte také: Grafické karty se stávají nedostatkovým zbožím. Skupují se na těžbu kryptoměn

Source :

Youtube

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na