Kingdom Come dostal nový trailer a krásnou sběratelku. Mrkněte se

Soubojový systém bude sice komplexní, ale uchopitelný

České středověké RPG Kingdom Come: Deliverance se těší dobrému zdraví a chlubí se dalším videem, který se tentokrát zaměřil na radosti a strasti soubojového systému. Zároveň Deep Silver odhalil sběratelskou edici ke hře, v níž se můžete těšit detailní mapku i hezkou sošku hlavního protagonisty.

Kromě krás virtuálních českých luhů a hájů jsme si na Gamescomu pochvalovali i soubojový systém. Na něm si vývojáři dávali od samotného začátku hodně záležet a poslední roky úzce spolupracovali s profesionálními šermíři a historiky. Výsledek si můžete prohlédnout v pětiminutovém videu, kterým provází staří (snad se neurazí) známí designéři Dan Vávra a Viktor Bocan.

Sami bychom řekli, že boj jako takový vypadá v Kingdom Come sice uspokojivě realisticky, ale možná až příliš komplexně. Autoři z Warhorse Studios nicméně ujišťují, že jej zvládneme ovládnout stejně jednoduše jako běžnou střílečku. O tom, zda v kůži Jindřicha skončíte s kopím v zadku či nikoliv, rozhodne hned několik faktorů.

Meče jsou všestrannými, ale relativně drahými pomocníky při šarvátkách, palcáty se vám zase osvědčí při souboji s obrněnými nepřáteli a s takovou halapartnou můžete propichovat oponenty z bezpečné vzdálenosti. Co se týče vaší obrany, svou roli sehrají i štíty, přestože samy o sobě nejsou samospásné. S každým vykrytým úderem se vám ukrojí něco výdrže a bez něj jen těžko provedete nějaký výpad. To samé platí i pro vaše nepřátele – pokud se vám podaří „uhnat“ protivníka na výdrž, následně se stane relativně lehkým terčem pro váš žabikuch.


Ve hře se dočkáte čtyř různých vrstev brnění a 30 zásahových míst na těle. Na svého oponenta můžete zaútočit z pěti různých směrů, přičemž systém funguje obdobně jako ve For Honor – nepřítel se bude přizpůsobovat vaším úderům, vy však můžete na poslední chvíli změnit směr výpadu a překvapit protivníka novou dírou v koleni. Výpady se dělí do tří kategorií (seknutí, bodnutí a kopnutí) a dočkáte se i situačních komb.

Aby toho nebylo málo, společnost Deep Silver, který se postará o distribuci fyzických kopií Kingdom Come, se na svém twitteru pochlubila krásnou sběratelskou edicí. Steelbook, artbook a soundtrack asi někoho nepřekvapí ani neurazí, nás především zaujala bavlněná mapa a patnácticentimetrová soška Jindřicha, hlavního geroje hry.

Cena je pro tuto chvíli stále neznámá, ale tipli bychom si něco kolem 3,5 tisíc grošů. Sběratelská edice bude samozřejmě k dispozici pro všechny platformy, tedy PC, PS4 a XONE. Pro úplnost dodáváme, že Kingdom Come: Deliverance vychází 13. února 2018.

Čtěte také: Série Mass Effect dostane novou knížku. Dokončí příběh z Andromedy

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz