Kingdom Come: Deliverance

PC PS4 Xbox One
Sledovat
8

Super

Nové video ke Kingdom Come se zaměřuje na tvorbu hudby. Mrkněte se

Gregoriánský chór a symfonický orchestr

Kingdom Come: Deliverance je aktuálně nejspíše nejočekávanější českou hrou. Od úspěšného Kickstarteru uběhly více než tři roky a naše netrpělivost rostla s každým updatem. Nedávno oznámená sběratelská edice nás potěšila a vývojáři teď ukázali její snad nejpropracovanější část.

Nemáme ale na mysli žádnou sošku nebo dokonce artbook. Mnohem lákavěji působí originální soundtrack, se kterým se vývojáři pochlubili v novém videu. Při tvorbě se samozřejmě drželi zasazení v historických Čechách a my se tak dočkáme nejen symfonického orchestru, ale i gregoriánského chorálů.

Orchestr nahrával pochopitelně v pražském Rudolfinu, odkud si vývojáři odnesli hodinu a půl vlastní hudby. Doplní ji také adaptivní orchestr, již zmíněný chorál a lidové písně. Všechny tyto nahrávky navíc budou reagovat na situaci ve hře, například při odchodu z kláštera do přírody se mnišský zpěv změní na veselejší nahrávku.

Krásným bonusem byla ukázka prvních prototypů vytvořených v MIDI. V adventuře z devadesátých let by se rozhodně neztratily, avšak vedle živého orchestru neměly žádnou šanci. Sami si pár ukázek můžete poslechnout na oficiálním Soundcloud účtu. Dlouho už si nepočkáme, Kingdom Come: Deliverance totiž vychází 13. února. V Čechách bude hru vydávat Comgad, který přichystá i české titulky a možná i speciální edici jen pro našince.

Čtěte také: Jak je to tedy s mikrotransakcemi? Možná se už do Battlefrontu 2 nevrátí

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.