Domů » Články » Komerční sdělení » Kovbojové proti komunistům v nové deskové hře od českých vývojářů

Kovbojové proti komunistům v nové deskové hře od českých vývojářů(3 minuty čtení)

Designéři z týmu Mutual Distraction, kteří mají za sebou například deskovou hru Opráski Sčeskí Historje, oznámili začátek kampaně na Kickstarteru s novou satirickou karetkou, která si nevybíravě utahuje z postav a událostí studené války. 

Cowboys & Commies je vtipná karetní hra pro 2 až 4 hráče na 25 až 45 minut. Obsahuje ručně kreslené karikatury 32 světových lídrů – můžete tak proti sobě postavit Stalina třeba s Kissingerem a do toho vám škodí Saddám Husajn. „Historii jsme se v naší tvorbě věnovali už během naši práce na Attentatu 1942, tentokrát jsme chtěli vytvořit hru, která je odlehčená a pobaví jak hráče karetních her tak fanoušky historie​“, říká Lukáš Kolek, jeden z designérů hry. 

„Celý nápad vznikl s našimi kamarády – ilustrátorem z Kanady a animátorem z USA. Chtěli jsme zachytit dobu, kdy byl svět na hraně nukleární katastrofy a západní i sovětští lídři se spojovali s bezohlednými diktátory pro svůj osobní prospěch“, ​dodává Ondřej Paška. 

Ačkoli se jedná o rychlou hru, klíčová je v ní strategie, kterou hráč nesmí protivníkům dát najevo do posledního momentu. V každém kole hráč pomocí karet lídrů a jejich schopností bojuje o historickou událost. Klíčem je nejen postavit nejsilnější partu lídrů na stole, ale také blafovat a snažit se sestavit jadernou bombu k odstrašení nebo odstranění protivníků. 

„Původní hra na motivy komiksu Opráski Sčeskí Historje v ČR prodala tisíce kusů. Využili jsme části jejích mechanik, přidali jsme atomovku a hru udělali mnohem taktičtější.“ vysvětluje David Vávra. 

Hra byla uvedena na crowdfundingové platformě Kickstarter 12.11., kde žádá o podporu herní komunity. Cowboys & Commies vyjde v angličtině, k dispozici ale budou česká pravidla.

Mutual Distraction je tým stojící za novou hrou Cowboys & Commies. Je na jedné straně složen z českých herních vývojářů Lukáše Kolka, Ondřeje Pašky a Davida Vávry, kteří spolu působili například na projektech Attentat 1942, Svoboda 1945 či deskovce Opráskij Sčeskij Historje. Na druhé straně v něm působí také kanadský ilustrátor Steve Meyers a americký animátor Christopher Chirico, kteří stojí za grafickým vyzněním hry. 

0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X