Legendární Project I.G.I. se zřejmě dočká duchovního nástupce(1 minuta čtení)

Remaster ani vydání na Steam nebo GOG bohužel v plánu není

Videohry tu s námi jsou již několik desítek let. Období je to dlouhé, přežili jsme několik konců světa, strašlivé výtvory Uweho Bolla, studia přichází a odchází a občas se tvůrci se svými potomky šťastně shledají, i když se nachází pod jinou střechou a jménem.

Přesně takového happyendu se dočkalo norské studio Artplant. Tým složený z bývalých členů studia Innerloop, které vytvořilo taktickou FPS Project I.G.I., získal práva na svůj titul po více než 15 letech. Vývojáři jej odkoupili od japonského vydavatele Square Enix, který značku obdržel společně s koupí Eidos Interactive.

Artplant díky tomu mohou navázat na vývoj, jenž skončil s vydáním Project I.G.I. 2 v roce 2003. Kreativní ředitel Jack Wulff řekl, že studio plánuje změnit své zaměření z práce pro vydavatele na tvorbu svých vlastních her. Pravděpodobně se časem tedy dočkáme třetího dílu taktické série. Nejspíše se ale bude jednat jen o duchovního nástupce.

Vydavatelská práva totiž stále patří Square Enixu, což samozřejmě znemožňuje vydání na Steamu nebo GOGu, o HD remasteru nemluvě. Norské studio zatím pilně pracuje na nových hrách, reinkarnovaného Projectu I.G.I. bychom se v dohledné době tedy stejně nedočkali.

Čtěte také: Vývojáři Advanced Warfare teasují nové Call of Duty. Že by návrat do minulosti?

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na