Domů » Články » GC17: Kostičky a komiksy opět spolu. Blíží se LEGO Marvel Superheroes 2

GC17: Kostičky a komiksy opět spolu. Blíží se LEGO Marvel Superheroes 2

Spider Vepř!
LEGO Marvel Superheroes 2

Studio Traveller’s Tales už přetvořilo nejedno velké univerzum do stavebnicové podoby. Kombinace LEGO s čímkoliv funguje překvapivě dobře, jinak si neumíme vysvětlit nejen relativně kladné recenze, ale i nespočet různých pokračování a variací. Což je také případ LEGO Marvel Superheroes 2, který jsme si zahráli na Gamescomu.

Právě sňatek s Marvelem vývojářům vyhovuje. Pro LEGO Marvel Superheroes 2 získali od komiksového giganta licence na celou řadu postav, materiálů i příběhů, které mohou nyní splácat dohromady. Tvůrci tím samozřejmě míří především na fanoušky – svou dávku zábavy dostanou i superhrdiny nepolíbení pařani

Gamescomové demo bylo sice omezené na jeden boss fight s pár hrdiny, ve finální hře jich budou k dispozici desítky. Vývojáři sáhli jak po známých hrdinech jako Iron Man nebo Hulk, tak i po trochu ujetějších verzích v podobě kovboje Kapitána Ameriky nebo Spider Vepře. Ne, neděláme si srandu. Opravdu existuje.

[arve url=”https://youtu.be/iwfiMEZT0ng” /]


Hratelností se pořád jedná o LEGO hru. Každá postava má unikátní schopnosti (třeba létání) a vlastní sadu vtipných hlášek a fórků. Samozřejmě celá skvadra nebude dostupná od začátku, ale odemkne se postupem v kampani.

Milým překvapením byla změna v soubojovém systému. Pokud během boje s bossem použijete jeden druh útoku, nepřítel se mu přizpůsobí a další poškození z něj nedostane. To má hráče naučit používat různé útoky nebo přinejmenším počkat, dokud protivníkovi nevyprší imunita vůči jednomu typu. Vývojáři tak chtějí dát sbohem triviálním střetům.

Velkou součástí hry je otevřený svět, který na menší ploše kombinuje různá prostředí od základny Avengerů až po Divoký západ. Nejlepším způsobem přepravy zůstává létání, moc jsem si ho na Gamescomu ale neužil. Demo totiž běželo na Playstationu 4 a při letu se framerate propadl do ostudných nížin.

Trochu silnější PC by pochopitelně nemělo mít problém. Zda ale optimalizaci a další obsah stihnou tvůrci vypilovat do vydání 14. listopadu, zůstává. LEGO Marvel Superheroes 2 je totiž stále veselou LEGO hrou a byla by škoda, kdyby ji takto kazily technické problémy.

Čtěte také: GC17: Hororovka Moons of Madness se inspirovala Lovecraftem. Bude to však stačit?

[arve url=”https://youtu.be/BvYFUn-52fM” /]

 

Source :
vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X