Domů » Články » První hraní: První epizoda Life is Strange 2 umí místy překvapit, hratelnostně se ale drží při zemi

První hraní: První epizoda Life is Strange 2 umí místy překvapit, hratelnostně se ale drží při zemi

Zatímco studio Telltale zavírá své brány, jejich kolegové z Dontnod jen vzkvétají. Obě party sice začínaly s jinými žánry, největší úspěch nicméně nalezly až s příběhovými adventurami. Zatímco Telltale doplatilo především na repetitivní struktury svých her (a taky pořádně špatný management), Life is Strange 2 se podobnému scénáři chce všemi prostředky vyhnout. A docela se mu to daří.

Arcadia Bay, Chloe, Max i všechny další známé osobnosti a místa jsou ty tam. Celý příběh teď leží na bedrech bratrů Sean a Daniela Diazových. První epizoda navodila pocit, že kromě ústředních sourozenců moc dalších stálých postav nepotkáme. Vývojáři se tím sice vyhnou monotónnosti, mě upřímně ale spíš bude mrzet absence vývoje vedlejších charakterů a jejich příběhů.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=1xYpXzqmk8Y” /]

Skrze staršího sourozence budete v průběhu pěti epizod vychovávat Daniela. V rámci příběhu narazíte na řadu rozhodnutí, která více či méně ovlivní mladšího brášku, a ten podle nich může později konat.

Například od vás může Daniel odkoukat, že je drobná krádež je v pořádku (třeba ve chvíli, kdy ze zvědavosti ukradnete nějaký předmět z cizího auta), a až do konce hry se budete trápit s malinkatým kleptomaniakem. Už v první pětině Life is Strange 2 mladší bráška projde nemalou proměnou a výsledky své práce tak hráči uvidí velmi brzy.

Hratelnost se od The Awesome Adventures of Captain Spirit prakticky neliší. Zpátky je typické ovládání z pohledu třetí osoby i „šmejděníčko“ po různých zákoutích amerického západního pobřeží. Washingtonské lesy sice lehce postrádají oproti zákoutím Blackwell Academy, přesto se svou atmosférou dokážou tu a tam příjemně překvapit.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=r9e3fbO44H8″ /]

Nedílnou součástí Life is Strange je samozřejmě soundtrack, který si opět drží vysokou úroveň. Mix originálních i licencovaných písniček krásně dokresluje atmosféru a pokud si zbytek sezóny udrží stejnou kvalitu, čekají nás dlouhé hodiny příjemného poslouchání.

Sečteno podtrženo, první epizoda Life is Strange 2 naznačuje velmi zajímavou adventuru. Systém výchovy mladšího brášky a boj s přírodou i zákeřnou společností slibují do budoucna zajímavou zápletku. Přesto je velmi těžké říci, zda absence stálého obsazení a cestování po americkém pobřeží dokáže udržet vysoko nastavenou laťku.

Source :

Vlastní

X