Domů » Články » Herní novinky » VIDEO: Life is Strange 2 se ukazuje v novém traileru. Představuje hlavní hrdiny

VIDEO: Life is Strange 2 se ukazuje v novém traileru. Představuje hlavní hrdiny

Nový příběh, staré dobré mechaniky

Datum vydání plnohodnotného druhého dílu oceňované epizodické adventury Life is Strange přišlo nečekaně až několik dní po E3. Ačkoliv má nový díl jmenuje Life is Strange 2, nejedná se o pokračování příběhu Max a Chloe. Do rukou dostaneme úplně novu dvojici protagonistů, jak vyšlo najevo na letošním Gamescomu.

Příběh Life is Strange 2 sleduje bratry Seana a Daniela Diazovy. Ti jsou nuceni po tragické události v Seattlu utéct z domova a kvůli strachu z policie doputují až do Mexika. Šestnáctiletý Sean je mnohem starší než jeho bratr, přirozeně se tedy o něj musí postarat. Během náročné cesty starší ze sourozenců zjišťuje, že jeho rozhodnutí ovlivní jejich život navždy.

Volby tak budou, stejně jako v prvním díle a spin-offu Before the Storm, hrát v hratelnosti velkou roli. Co ale bylo Before the Storm oproti původní hře vyčítáno, byla absence jakékoliv superschopnosti. To studio Dontnod s Life is Strange 2 napravuje. Sean obdrží (nejspíš při oné tragické události na začátku hry) blíže nespecifikovanou, „neočekávanou a tajemnou” nadpřirozenou schopnost, kterou ovšem bude muset skrývat před okolním světem.

Ve hře by se mělo objevit mnoho referencí na free-to-play jednohubku The Awesome Adventures of Captain Spirit. Té dal Patrik ve své recenzi parádních 8 bodů. Pokud se tedy chcete před vydáním první epizody LiS 2 naladit na vlnu série a ještě jste Captaina Spirita nehráli, nelze jej nic než doporučit.

Life is Strange 2 bude rozděleno na 5 epizod, přičemž první z nich vyjde 27. září. Hra se objeví na všech třech hlavních platformách, tedy PS4, XONE a PC. Další informace o hře nám budou servírovány v následujících dnech, až se Patrik vzpamatuje z Gamescomu.

Čtěte také: NVIDIA odhalila novou řadu grafických karet. Modely RTX poběží na architektuře Turing

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=2ARsBUnTRoI” /]

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X