FOTOGALERIE: Life is Strange se dočká prequelu. Vyvíjí ho najaté studio

Cestování časem dokáže zmást i vývojáře

Life is Strange je hodně povedená adventura, která příjemně překvapila nejednoho hráče. Nikoho proto nepřekvapilo nedávné oznámení francouzských vývojářů, že již pilně pracují na pokračování. Jak už to ale vypadá, nepůjde o jedinou novou hru ze stejného univerza.

Vývojáři z Dontnod mají momentálně plné ruce práce s jejich RPG Vampyr. Další série jejich adventury se proto jen tak nedočkáme. Mnoho fanoušků nechce na další díl čekat moc dlouho a stejně to nejspíše vidí i vydavatel Square Enix.

Na internet totiž unikly údajné artworky z chystaného prequelu k původní sérii. Chloe je na nich stále blondýna, Arcadia Bay je tou dobou prosluněné a klidné městečko a Rachel Amber… tam je prostě taky, živá a zdravá. Vzhledem k výše zmíněným překážkám je ale asi jasné, že ukázky nepocházejí přímo z dílen Dontnod.

Za hrou by totiž mělo stát americké studio Deck Nine, dříve známé jako Idol Minds. Zrovna oslnivou historii za sebou nemají, přesto jim Square Enix očividně věří. Na potvrzení z jeho strany se zatím čeká.

Deck Nine změnili své jméno a cíle poměrně nedávno. Chtějí se soustředit na tituly se silným příběhem, což by na Life is Strange sedělo. Snad se bližších informací dočkáme během E3 nebo alespoň na letošním GamesComu, mrkněte alespoň na avizované (a stále neověřené) obrázky.

Čtěte také: DayZ se dočkalo nového updatu. Ve velkém předělal grafiku krajiny i zvuky

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.