Domů » Články » Herní novinky » Hledáte hru na relax? V Little Dragon’s Café se staráte o chod kavárny i malého dráčka

Hledáte hru na relax? V Little Dragon’s Café se staráte o chod kavárny i malého dráčka(2 minuty čtení)

A prozkoumáváte. A farmaříte. A odpočíváte

S farmářskými hrami, kde bez jakéhokoliv stresu oráte záhonky, pečujete o zvířata a obecně si v klidu žijete na venkově, se v poslední době po dlouhém tichu roztrhl pytel. Stardew Valley, My Time At Portia nebo Staxel jsou excelentní příklady tohoto žánru a každá z nich se na venkovský život zaměřuje odlišně. Stejně jako čerstvě vydané Little Dragon’s Café, které se před cestou do obchodů zastavil na letošním Gamescomu.

V Little Dragon’s Café se jako jeden ze sourozenců Ren nebo Rin budete starat hned o několik věcí najednou – provozovat a vypomáhat malou kavárnu, farmařit a sbírat suroviny, prozkoumávat skrytá zákoutí plných pokladů a v neposlední řadě také pečovat o malého dráčka místo vaší nemocné matky.

Samotný gameplay je velice jednoduchý – tou „nejobtížnější“ činností (která je stále velice triviální) je leda vaření jídla do rytmu písničky. Žádný den ovšem není nafukovací, proto si ho musíte strategicky rozvrhnout tak, abyste z omezeného denního cyklu vytěžili co nejvíce. Dráček, o kterého se staráte, se navíc postupem času vyvine ve věrného parťáka, s nímž proletíte celý ostrov skrz naskrz.

Little Dragon’s Café je okouzlující titul, který hýří pozitivní energií na každém kroku. Kreslená grafická stylizace, expresivně animované chibi postavičky nebo humorně laděné dialogy lehce vyčarují úsměv na tváři i kdejaké emoční bramboře. Vaši dračí kavárničku si můžete otevřít již teď – Little Dragon’s Café vyšlo 24. srpna na PS4 a Nintendo Switch.

Čtěte také: Gris byla naše nejhezčí hra Gamescomu. Metroidvanii plnou emocí jsme si zamilovali na první pohled

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=wg4Rh_cSUds” /]

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Vlastní
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X