Domů » Archiv » Hry » League of Legends » League of Legends: Free pick #1

League of Legends: Free pick #1

Vítejte v této nové sérii, kde si každý týden představíme hrdiny z free picku. Tuto rubriku ocení nejvíce začátečníci, avšak pro pokročilejší hráče se také určitě něco najde.

Tento týden si pro nás vývojáři z Riot Games připravili dost zajímavých hrdinů, které si nyní společně rozebereme.
Prvním šampiónem zdarma je tento týden Brand. Brand se hraje jako mág na mid lane nebo jako podpora na bot lane. Brand je velice silný šampión, který ve správných rukou dokáže napáchat veliké škody. Rozhodně si na něj dávejte pozor.
Další je Dr. Mundo, který se hraje na top lane a jeho hlavní role je být štítem pro svůj tým. Není příliš těžký na hraní, a tak je vhodný i pro úplné začátečníky.
Gnar je stejně jako Dr. Mundo, top laner a tank, ale není to jen tak. Gnar je postava na dálku a k tomu, že je tank, přidává také nemalé poškození, což ho činí významným členem týmu, který dokáže rozhodnout teamfighty.
Kalista je ad carry, to znamená že se hraje na bot lane a je jedním z hlavních zdrojů poškození v týmu. Kalista dokáže být opravdu nebezpečná, a to hlavně v pozdějších fázích hry, díky jejím oštěpům. Ty na vás nahází velice rychle a stiskem jednoho tlačítka dokáže následně vymazat i toho největšího tanka z povrchu zemského.
Karma má dvě možnosti a to, že jde hrát jako podpora na bot lane, přičemž dost pomáhá svému ad carry pomocí štítů a bonusem ke zvýšení rychlosti, nebo na mid lane jako mág, což však není moc častá role pro Karmu, více se tedy hraje jako podpora.
Poppy je top laner, který se hraje hlavně jako tank. Je hodně jednoduchá na hraní, a tak zaujme spíše nováčky.
Rammus je jungler, který se hraje jako tank. Jeho hlavní síla je v jeho výdrži a rychlosti pohybu. Rammus vás opravdu může zaskočit, a tak si na něj dávejte pozor, hlavně pokud jste ad carry.
Sion je top laner, který se hraje jako tank/bojovník. Sion je velice nebezpečný kvůli své ultimátní schopnosti, která mu umožňuje rychlý pohyb po mapě.
Tahm Kench se hraje jako podpora/tank na bot lane, je celkem jednoduchý a svému ad carry dokáže poskytnout jak dodatečné poškození, tak ho i zachránit, když je v nebezpečí.
Trundle se hraje jako bojovník/tank na top lane. Je hodně silný a má velký burst potenciál, takže když vás odchytí, jste pravděpodobně mrtví.
Varus je ad carry, to znamená, že se hraje na bot lane. Varus je hodně silný kvůli jeho obrovskému attack speedu, a tak dokáže každého totálně rozstřílet na kaši.
Vi se hraje jako jungler, a její role je tank/damage dealer. Zároveň není příliš těžká, takže se hodí i pro začínající hráče.
Vladimir je top laner, který se hraje jako tank/mág. Vladimir má extrémní výdrž v lane fázi hry, díky jeho healingu z jeho Q.
Yasuo je mid laner, jehož hlavní úkol je dodávat obrovské poškození během teamfigtů. Je ovšem celkem těžký na hraní, takže není úplně vhodný pro začátečníky.

X