Domů » Články » Dota 2 musí kvůli úřadům ukazovat obsah lootboxů. Nizozemský hráč nám popsal, jak to funguje

Dota 2 musí kvůli úřadům ukazovat obsah lootboxů. Nizozemský hráč nám popsal, jak to funguje

Řešení-neřešení

A máme tu pokračování naší lootboxové kauzy. Ještě před necelým měsícem musel Valve kvůli stížnosti Nizozemského úřadu pro hazard (De Kansspelautoriteit) zablokovat otvírání bedniček v CS: GO. O týden později přišla na řadu Dota 2, která nově odhaluje tamějším hráčům obsah lootboxů. Zeptali jsme našeho známého – nizozemského hráče Rubina – jak celou změnu systému hodnotí. 

Studenta architektury Rubina Tilborgha znám ještě z dob, kdy jsem pomáhal s organizováním mezinárodních vzdělávacích výměn mládeže. Tehdy se mi na jedné z party přiznal, že je velký fanda Doty 2. V souvislosti s lootboxovou kauzou jsem se proto rozhodl starému známému ozvat a zeptat se ho, co si myslí o nedávných změnách ve hře, které přišly na popud tamějších úřadů.

Původně bral možnost nahlédnout do obsahu lootboxů ještě před zakoupením za skvělý nápad. Na novinku upozorňuje malá hláška v digitálním obchodu. „Myslel jsem si, že je to dobrá služba pro hráče. Nekupovali bychom si nic naslepo a dostali bychom přesně to, za co jsme si zaplatili. Sice tím trošku zabili ten příjemný pocit překvapení při otvírání lootboxů, ale to byla oběť, kterou jsem byl připravený podstoupit,“ popisuje Rubin.

Přestože to může i pro další hráče znít jako velká výhra, má to jeden háček – obsah beden je vázaný na účet a nijak se neaktualizuje, alespoň ne v současné podobě. „Dokud si hráč nekoupí bednu, v níž je předmět, o který třeba nemá zájem, jednoduše se nedozví, co bude v té další,“ dodává v naší konverzaci na Steamu. Původně doufal, že se jejich obsah bude měnit například na týdenní bázi, nic takového ale vývojáři neoznámili.

Na změnu upozornil redditový uživatel Larhf.


Jinými slovy: pokud nizozemští hráči chtějí z bedniček vytřískat nějaký vzácný předmět, musí se chtě nechtě stejně prokousat celou řadou lootboxů s nepříliš lákavým obsahem (který vidí dopředu), než se dostanou k něčemu cennějšímu. V konečném důsledku tak změna ze strany Valve nijak nebrzdí chronické nakupování beden – pouze reaguje na stížnost úřadů, že hráč získává obsah naslepo a jen na základě náhody. A onen „gambling“, na který si úřady stěžovaly, je podle Rubina stále přítomen.

Těm ale aktuální stav věci zřejmě vyhovuje. Podle Rubina se podobná omezení zřejmě chystají i v sousední Belgii. „Viděl jsem v RTBF (belgická veřejnoprávní televize, pozn. red.), jak nějaký politik říká, že by podobné restrikce ve hrách určitě ocenili, přestože nevěděl, co to Dota 2 pořádně je. Přišlo mi, že tam o hrách mluví jako o hazardu srovnatelném s automaty,“ říká Rubin.

Správně seřízená VPN by sice jistě něco málo vyřešila, ale tahle možnost podle něj není v souladu s uživatelskými podmínkami Steamu, což může vyústit v ban. Dále také nově platí, že nizozemští hráči nemohou nakupovat víc než jeden lootbox najednou. Za sebe by byl Rubin prý radši, kdyby radši nevěděl, co kupuje, aby si užil alespoň radost při otvírání beden.

„Ani mí kamarádi nejsou spokojení. Kdyby se ten obsah obměňoval alespoň jednou týdně, donutilo by mě to se přihlásit do hry. Takhle mě Dota 2 prakticky nutí kupovat to, co nechci,“ uzavírá s tím, že se bojí, jaký osud potká CS: GO. Ten má lootboxy stále zablokované, přičemž ani jedna hra pak neumožňuje obchodování s předměty.

Čtěte také: Fallout 76 se na Steamu neobjeví. Bethesda chce protlačit svou platformu

Dota 2

Source :
Vlastní
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X