Je to kopírka, není to kopírka? Seriál Lost in Space se nápadně podobá Mass Effectu

I am commander Shepard and this is my favourite show on the internet?

Filmové narážky na hry často pohladí na pařanské duši, pokud je tvůrci zvládnou správně zpracovat. Westworld je toho skvělým příkladem, kdy třeba si postava vezme lepší zbraň a vypustí k tomu vtipnou hlášku jako z RPG. Občas ale inspirace hrami může zajít daleko, jako tomu je u seriálu Lost in Space.

Seriál letos vyšel na streamovací platformě Netflix, již dříve jste ale na jeho název mohli narazit. Už jeho první verze vyšla v 60. letech minulého století a v roce 1998 se dokonce dočkal filmového zpracování s Garrym Oldmanem a Mattem LeBlancem.

Novodobá podoba se drží příběhu, kdy se lidská rodina vydá prozkoumávat vesmír do galaxie Alpha Centauri. Především u designu postav a prostředí se ale od předchůdců značně liší. Dost prvků až podezřele připomíná herní sérii Mass Effect.

V galerii níže můžete vidět porovnání od webu PC Gamer a pár záběrů přímo ze seriálu. Když se na fotku jedné z postav podíváme zdálky, není vůbec těžké si ji splést s Gethy, se kterými bojoval komandér Shepard. A podobnosti tím nekončí.

Pozemské vozítko z Lost in Space si sice za Mako nebo Nomad nespleteme, ve světě Mass Effectu by se ale bez problému ztratilo. Naštěstí hodnocení seriálu nejsou úplně nejhorší, recenze i diváci mu na Rotten Tomatoes dávají kolem 70 %. Sami se na něj můžete podívat, pokud máte předplacený Netflix.

Čtěte také: Doom se dočká dalšího filmu. Nejspíše zamíří přímo na Netflix

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.