Domů » Články » Tip na seriál: Love, Death & Robots

Tip na seriál: Love, Death & Robots

Tim Miller a David Fincher jsou ti, díky jejichž iniciativě vznikl tento animovaný seriál v podobě osmnácti krátkých filmů, za kterými stojí velmi talentované týmy animátorů a filmařů. A díky Netflixu se tato snaha posunula na vyšší úroveň v otázce distribuce k divákovi. Love, Death & Robots splnilo ambice vytvořit originální příběhy ve skvělém zpracování. Pojďme se na to podívat blíže, ve vybraných dílech. 

Sonnie’s Edge
První díl, který mě zaujal asi nejvíce, vypráví příběh o podzemních zápasech které mají ten správný nádech brutality, krve a hlavně překvapivý zvrat. Vizuálně je to velmi povedené, ale to budu tvrdit o všech dílech, které tu zmíním. Monstra mají nápaditý vzhled a souboj jako takový si určitě užijete. 

The Witness
Celkem šťavnatý kousek, který vás může potěšit svým zpracováním po technické stránce (kamera, střih). Co mě ale překvapilo mnohem více než příběh, u kterého vytušíte konec možná trochu dříve než je nutné, byla animace. Ta pro mě měla celkem neobvyklou podobu, ale zalíbila se mi během chvilky.  

Sucker of Souls
Tak tady se dočkáte hned několika překvapivých momentů. Krvelačný démon v archeologických vykopávkách vás možná až tolik nedostane, ale tým žoldáků kteří jsou vyzbrojeni kočkami, by mohl. Trochu bizár, ale příjemný. Krvavé scény jsou doplněny o humor a hezky to funguje i proto, že jsou postavy ukecané a animace ve 2D v tomhle případě rozhodně neubírá na kouzlu. 

Beyond the Aquila Rift
A máme tu čistě vesmírné sci-fi s úžasným příběhem, který je vyprávěn skvěle. Posádka lodi se probudí po několika světelných letech a snaží se zjistit, kam se to vlastně dostala. Skutečnost, ke které se postupně dostávají, jim dává zabrat a nebudu prozrazovat více, než je nutné. Konečně odhalení možná tak trochu zacloumá i s vámi. Každopádně je tu správný poměr krásy ve zpracování a celé je to lehce ochucené erotikou, která nezklame. 

Shape Shifters
Dvojice bratrů, kteří jsou ve zbrani někde na východě a kteří posilují jednotku hlavně tím, že mají nadpřirozené schopnosti. Ne, nejsou to hrdinové podobné těm marvelovským. Jsou to vlkodlaci, které armáda hojně využívá v akci. A už jen proto, čím jsou, se můžete těšit na krvavou podívanou. 

Helping Hand
Tohle je trochu jiné, nebo tedy alespoň pro mě bylo. Tenhle krátký snímek je o astronautce, která je osamocena ve vesmíru poté, co ji při opravě satelitu trefila součástka a ona se tak oddělila od modulu. Kyslík, kterým disponuje, není nekonečný a její jedinou možností v téhle situaci je připravit se na smrt. Protože přijde. Nebo ne? 

Ice Age
Mary Winstead a Topher Grace se nastěhují do nového bytu, kde objevují ledničku, ve které žije civilizace. Sice malá, ale poměrně rychle postupující. Mají možnost sledovat, jak se již z hluboké minulosti (pravěk) dostává tato civilizace do futuristické budoucnosti. Není to zlé, líbil se mi ten nápad, ale osobně si myslím, že ze zpracování šlo vytáhnout mnohem víc. 

Alternate Histories
Tohle jsem sem musela přidat, protože cokoli spojené s tímto tématem mě celkem baví. Zvlášť, když je to trochu jiné. Pojednává to o šesti alternativních situacích, které by mohly vyústit z různých úmrtí Adolfa Hitlera. A to dříve, než za ním stály davy. Nápad je to originální, nezachází do hloubky, jen si tak klouže po povrchu, což by mi normálně vadilo, ale tady se to k tomu nějak hodí. Celkově to tvůrci nebrali až tak vážně. A proč taky. Je to přece alternativní. 

The Secret War
Moje malá srdcovka z této první série. Elitní ruské jednotky během druhé světové války. Nebojují ale jen tak proti něčemu. Bojují proti démonům z jiných světů, kteří se rozhodli vyplenit zemi. Animace vám zcela jistě učaruje a sympaticky psané postavy to jen umocňují. Zrovna na tenhle animák bych zašla do kina, v podobě celovečeráku.

Nevypsala jsem vám všech všechny díly. Jen ty, které mě zaujaly a které se mi hodně líbily. Nečekejte obecně žádné závratné výpravy do hlubin duší hrdinů. Jde spíše o odlehčenou formu krátkých, originálně pojatých a zpracovaných příběhů, u kterých si odpočinete a pokocháte se. Jen taková připomínka, zrovna u tohohle mě vůbec nenadchl trailer a možná to bude hudbou v něm, ale kdyby se to náhodou nezdálo i vám, tak jednotlivé díly vážně stojí za to.

Režisérská křesla v takovémto způsobu zpracování samozřejmě obsadilo vícero lidí. A jsou to Tim Miller, Dave Wilson, Victor Maldono, Alfredo Torres, Olivet Thomas, Jon Yeo, Damian Nenow, Jerome Chen, Robert Valley, Gabriele Pennacchioli, Emily O´Brien, Nolah North, Owen Sullivan, Dominique Boidin, León Bérelle, Rémi Kozyra, Maxime Luére. Pod scénářem jsou podepsaní Tim Miller (Deadpool) a Philip Gelatt (Zpráva o Europě). Za hudbou stojí Rob Cairns, Ben Locket, Junkie XL.

Love, Death & Robots, Animovaný / Komedie / Fantasy / Horor / Sci-Fi / USA / 2019 / 3 h 47 min (Minutáž: 6-17 min)

Herecké obsazení: Stefan Kapicic, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi a další

Epizody: Sonnie’s Edge, Three Robots, The Witness, Suits, Sucker of Souls, When The Yogurt took over, Beyond the Aquila Rift, Good Hunting, The Dump, Shape Shifters, Helping Hand, Fish Night, Lucky 13, Zima Blue, Blind Spot, Ice Age, Alternative Histories, Secret War.

Source :

CSFD, IMDB

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X