fbpx

Machinarium se dočkalo obřího updatu. Přinesl podporu pro ovladače i vyšší rozlišení

A kartičky jsou na cestě!

Česko je země hrám zaslíbená. Domácí produkce je známá po celém světě, ať už se jedná o milovanou Mafii nebo adventury jako Samorost. Stejně jako na každé hře se ale podepisuje zub času a ani tituly od Amanita Design nejsou výjimkou. Proto se Machinarium dočkalo obřího updatu.

Nemyslíme tím obří ve smyslu „40 nových levelů, pět nových skinů pro hlavního hrdinu a kávovar k tomu“. Myslíme tím kompletní přeprogramování celé hry úplně od základu. Vývojáři to s Definitive Edition prostě myslí vážně.

Machinarium díky tomu již neběží na Flashi, ale dostalo vlastní DirectX engine. Česká adventura nově běží mnohem plynuleji, podporuje ovladače a konečně běží i ve vyšších rozlišeních. S takovým updatem se rozhodně nemůže chlubit každá osm let stará hra.

Vývojáři navíc připojili dvanáct achievementů a světové tabulky pro speedrunnery. Už chybí jen sběratelské kartičky, naštěstí se jich dočkáme do konce léta. Definitive Edition update je zdarma dostupný pro všechny majitele základní hry.

Pokud vám v knihovničce stále chybí, můžete svou chybu rychle napravit. Ve slevách na Steamu je Machinarium momentálně k dostání za 2,49 €.

Čtěte také: Hitman slaví svobodu. První lokace je nyní hratelná úplně zdarma

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.