Domů » Články » Herní novinky » Herní veletrhy » E3 » E3 2019 » Madden NFL 2020: Nové schopnosti hvězdných hráčů a ofenzivní taktika

Madden NFL 2020: Nové schopnosti hvězdných hráčů a ofenzivní taktika

Na letošní E3 jsme se dočkali detailů k letošní verzi amerického fotbalu od EA. Hlavním tahákem jsou hvězdní hráči s hvězdnými schopnostmi a takzvaným X-factorem. Do naší strategie budeme moci zapojit také novou taktiku.

Nejžhavější novinkou v novém americkém fotbalu of EA bude mechanika X-factoru. Fanoušky stejnojmenné hudební soutěže bohužel musíme zklamat, mechanika bude podobná spíše X-ray z Mortal Kombat X, tedy druh speciálního pohybu. Tato schopnost bude dostupná u padesáti hráčů, kteří mají ve hře titul superstar, ne každá superstar však X-factor bude vlastnit. Mechanika je jednoduchá, splň úkol během zápasu a získej perk. U hvězdného quarterbacka Patricka Mahomeho II z Kansas City Chiefs to je například prodloužení nahrávky až o 15 yardů, pokud se vám s ním během zápasu podaří zkompletovat čtyry nahrávky delší 30 yardů. Pokud si vezmeme že hřiště je dlouhé 100 yardů, 15 yardů rozhodně není zanedbatelná vzdálenost. Superstar hráči mají také svoje vlastní pasivní ability a speciální animace. Ostatně zaměření hry na hlavní hvězdy napovídal už teaser z dubna letošního roku.

X-factor je mechanikou, která odměňuje šikovné hráče a nechá hlavní hvězdy ještě více zazářit. Ovšem pro hru možná ještě důležitější nově přidanou mechanikou je ran-pass. Ve zkratce se jedná o útočnou taktiku, kdy quarterback zvažuje přihrávku nebo běh podle reakce protihráče – ten musí reagovat na izolování ze strany quarterbackových spoluhráčů. Tato taktika si během posledních let získala oblibu v NFL, a proto ji vůbec poprvé EA implementovala do své videoherní verze.

Madden NFL 2020 bude na pultech a ve virtuálních prodejnách 2. srpna tohoto roku na PS4, Xbox One a Windows PC.

X