Fanoušek zremastroval první Mafii. Stáhněte si modpack, který poskládal

Poslední novinku tohoto roku věnujeme české klasice

První díl legendární Mafie si i po necelých 16 letech udržuje skalní fanoušky. Hra se ostatně nedávno vrátila i s původním českým dabingem na Steam, kde se těší velkému zájmu. Někteří z nich se dokonce snaží hru zremasterovat, ať už převodem do jiného grafického enginu nebo skrze mody pro původní hru.

Moder přezdívaný spartaque12 si zvolil druhou možnost. Sestavil a vydal nový komunitní modpack jménem Mafia Remastered. Jedná se v podstatě o sbírku pečlivě vybraných modů pro Mafia: The City of Lost Heaven, které zlepšují grafickou stránku hry.

Mafia Remastered nabízí vcelku 16 modů v jednom balíčku. Ty umí například přizpůsobit hru širokoúhlému rozlišení, převádí grafiku do HD, odstraňují uzamknutou kameru anebo povolují mipmapování pro téměř všechny textury. Kompletní seznam modů pak naleznete na fóru Mafia-game.ru.

Na rozdíl od nedokončeného projektu v Unreal Enginu 4, u kterého ani nevíme, zda někdy vyjde, si kolekci modů můžete stáhnout a vyzkoušet už nyní na stránce Moddb.com. Měla by fungovat i na nedávno vydané verze na Steamu a GOGu.

Čtěte také: První Mafia je zpět na Steamu. I s kompletním českým dabingem

Tom Mlejnek
Jím šmakulády, píšu o hrách a mám hustou kočku.